Kamil Glik na celowniku Legii Warszawa? Kiedy powrót do Ekstraklasy?

Najnowsze informacje z Włoch na dzień dzisiejszy sugerują, że doświadczony polski obrońca, Kamil Glik, może być bliski powrotu do rodzimej Ekstraklasy, a konkretnie do Legii Warszawa.

kamil glik
Kamil Glik na celowniku Legii Warszawa? Kiedy powrót do Ekstraklasy?

Benevento spada do Serie C

Według niepotwierdzonych jeszcze doniesień, 35-letni stoper, który obecnie reprezentuje barwy Benevento Calcio w Serie B, jest łączony z transferem do Legii. Kamilowi Glikowi w tym roku kończy się 3-letni kontrakt z Benevento i będzie mógł odejść do Legii bez sumy odstępnego. Po spadku do Serie C, Glik nie wyobraża sobie gry w trzeciej lidze Włoch.

W Legii Warszawa Glik miałby wzmocnić linię defensywną, która w ostatnim czasie prezentowała się nieco nierówno. Doświadczenie Glika na międzynarodowym poziomie, zdobyte podczas gry we Francji i we Włoszech, byłoby cennym atutem dla stołecznego klubu.

Włoskie media sugerują, że Glik jest otwarty na powrót do Polski, szczególnie że zawsze podkreślał swoje silne związki z ojczyzną. Jednak oficjalne potwierdzenie od obu klubów lub samego zawodnika jeszcze nie nadeszło.

Glik w Legii już latem?

Plotki o możliwości transferu Kamila Glika do Legii Warszawa nadal krążą, ale teraz zdają się nabierać na sile.

Niedawno polski dziennikarz sportowy, znany z dobrych źródeł we włoskim futbolu, podał, że Glik spotkał się z przedstawicielami Legii na prywatnej rozmowie. Według niego, spotkanie miało na celu omówienie szczegółów potencjalnej umowy.

Glik, który ma na swoim koncie 103 występy w reprezentacji Polski, byłby znaczącym wzmocnieniem dla Legii, zwłaszcza w kontekście rozgrywek europejskich, do których warszawski klub zawsze dąży. Powrót do Polski mógłby również dać Glikowi szansę na regularną grę, co mogłoby pozytywnie wpłynąć na jego ewentualną dalszą grę w reprezentacji Polski. Pod warunkiem oczywiście zainteresowania selekcjonera Santosa.

Mimo że plotki o tym transferze są coraz głośniejsze, należy pamiętać, że nic nie jest jeszcze potwierdzone. Glik, Legia ani Benevento nie wydały jeszcze oficjalnego oświadczenia na ten temat. Wszyscy fani futbolu z niecierpliwością czekają na dalszy rozwój sytuacji.

Wszystko może zależeć od warunków finansowych. Glik jest jednym z najlepiej zarabiających graczy w Benevento, a Legia musiałaby prawdopodobnie zaproponować mu konkurencyjne warunki, aby przekonać go do zmiany barw klubowych. Na pewno będzie to interesująca saga transferowa do obserwowania w nadchodzących tygodniach.

5 / 5. Ocen: 5

Jarosław

Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds

0
Dodaj swój komentarz.x