Kadra polskich skoczków na PŚ w Lake Placid ogłoszona! Kto zastąpi Stocha?

Po rywalizacji w niemieckim Willingen najlepsi skoczkowie narciarscy przenoszą się do amerykańskiego Lake Placid, gdzie rozegrane zostaną dwa kolejne konkursy indywidualne Pucharu Świata 2022/23 oraz zawody drużyn mieszanych. W jakim składzie do rywalizacji w Stanach Zjednoczonych przystąpią Biało-Czerwoni?

Fot.: Pixabay

Skład reprezentacji Polski na PŚ w Lake Placid

Od niedzielnego popołudnia wiemy, że do Stanów Zjednoczonych nie wybiera się Kamil Stoch, który przeżywa poważny kryzys formy i potrzebuje czasu, żeby powrócić do rywalizacji na najwyższym poziomie. Zdradził to wczoraj szkoleniowiec Biało-Czerwonych, Thomas Thurnbichler. W porównaniu do minionego weekendu, poza kadrą znalazł się również Jakub Wolny. Na kogo więc postawił tym razem austriacki szkoleniowiec polskich skoczków? Tego dowiedzieliśmy się z tweeta Polskiego Związku Narciarskiego:

Patrząc na komentarze pod tym wpisem, ale wsłuchując się również w głosy ekspertów i komentatorów, wydaje się, że to obecnie optymalne zestawienie. Dawid Kubacki i Piotr Żyła, choć im również zdarzają się wpadki, walczą o wysokie miejsca w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata 2022/23 w skokach narciarskich. Dwóch kolejnych zawodników również ciuła punkty do „generalki”.

Największą radość wzbudziło jednak powołanie Tomasza Pilcha i Jana Habdasa. Pierwszy z nich pokazał się z dobrej strony w konkursach Pucharu Kontynentalnego, a drugi jest świeżo upieczonym medalistą Mistrzostw Świata Juniorów 2023, gdzie wywalczył srebrny medal indywidualnie i brązowy w drużynie. 19-latek to przyszłość polskich skoków narciarskich.

Kiedy następne konkursy skoków narciarskich?

 • Piątek 10.02.2023:
  21:00 – Oficjalny trening
  23:00 – Kwalifikacje
 • Sobota 11.02.2023:
  15:00 – Seria próbna
  16:00 – Konkurs indywidualny
 • Niedziela 12.02.2023:
  14:45 – Kwalifikacje
  16:15 – Konkurs indywidualny

Więcej o konkursach Pucharu Świata 2022/23 w Lake Placid, w tym szczegółowy plan transmisji telewizyjnych i internetowych, już wkrótce na naszych łamach.

Źródło: betonline.net.pl/PZN.pl

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button