Juventus przelicytuje Arsenal? Vlahović blisko „Starej Damy”

Dusan Vlahović to zdecydowanie jedno z najgorętszych nazwisk tego okienka transferowego, cała Europa przyglądała się jego wyczynom strzeleckim, ale wyścig o podpis zdaje się być na ostatniej prostej. Juventus głównym faworytem.

Dusan Vlahovic blisko przenosin do Starej Damy (Fot.: Twitter/@acffiorentina)

Vlahović pozostanie w Serie A

Wszystko wskazuje na to, że oferta Arsenalu została przebita. Włoskie media, w tym „SportItalia”, informują o porozumieniu na linii Juventus – Fiorentina w kwestii transferu napastnika. Kwota transferu ma opiewać na 67 milionów, a sam zawodnik otrzymać 5-letni kontrakt z pensją na poziomie 7 milionów euro rocznie.

Według doniesień sam zawodnik również zdecydowanie lepiej zapatruje się na pozostanie w kraju i transfer do Juventusu niż przenosiny do Anglii i reprezentowanie Arsenalu. Serb ma być lekarstwem na wciąż nierozwiązany od odejścia Cristiano Ronaldo problem ze zdobywaniem bramek. W tym sezonie Serie A Juventus strzelił tylko 34 bramki w 23 meczach – to zdecydowanie najmniej z całej górnej połowy tabeli.

Vlahović w pojedynkę strzelił w tym sezonie 17 bramek w barwach Fiorentiny, kontynuując świetną serię strzelecką rozpoczętą w poprzedniej kampanii (21 bramek).

Odejście Vlahovicia może być dobrą wiadomością dla Krzysztofa Piątka, który kilka tygodni temu zasilił szeregi klubu z Florencji. Dla Polaka to szansa, by stać się głównym snajperem zespołu.

Przenosiny Vlahovicia do Juventusu stawiają Arsenal w ciężkiej sytuacji. Pierre-Emerick Aubameyang został wystawiony na listę transferową ze względów dyscyplinarnych, a Alexandre Lacazette wyraża chęci opuszczenia „Kanonierów” latem.

0 / 5. Ocen: 0

Source
FootballTransfers.com

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X