Jose Mourinho interweniuje – skandal rasistowski z udziałem Zlatana Ibrahimovicia

jose mourinho rasizm
Jose Mourinho interweniuje – skandal rasistowski z udziałem Zlatana Ibrahimovicia (foto: reuters)

Fani AS Roma kierowali rasistowskie przyśpiewki w stronę Zlatana Ibrahimovica

Jose Mourinho musiał osobiście interweniować, aby powstrzymać fanów AS Romy przed śpiewaniem rasistowskich pieśni pod adresem Zlatana Ibrahimovica podczas ich porażki z AC Milan w czwartkowy wieczór.

Milan zwyciężył tego wieczoru 3:1 i utrzymał niewielką stratę od rywala z tego miasta, Interu. AS Roma kończyła to spotkanie w dziewięciu po wykluczeniu za czerwone kartki dla Ricka Karsdorpa i Gianlucy Manciniego.

Wynik na San Siro został jednak zaburzony przez niepokojące sceny na trybunach, gdy w 77. minucie słychać było kibiców kierujących rasistowskimi okrzykami w kierunku napastnika Milanu.

Mourinho, który wcześniej trenował Ibrahimoviciem, wziął sprawy w swoje ręce, protestując przeciwko kibicom Romy, aby przestać śpiewać pod adresem szwedzkiego reprezentanta, który podobno nazywał kiedyś napastnika „Cyganem”.

Po meczu związek Serie A wydało oświadczenie potępiające działania niektórych tak zwanych kibiców ze stolicy Włoch.

W oświadczeniu można przeczytać: „Mamy zerową tolerancję dla wszelkich form rasizmu. Klub od lat angażuje się w zwalczanie rasizmu i wszelkich form dyskryminacji. Jako organizacja nadal robimy wszystko, co w naszej mocy, aby skutecznie zmienić zachowanie niektórych fanów”.

5 / 5. Ocen: 1

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Jose Mourinho interweniuje – skandal rasistowski z udziałem Zlatana Ibrahimovicia

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P