Jerzy Brzęczek o kontuzjach i powołaniach przed meczami ze Słowenią i Austrią

W poniedziałek 2 września rozpoczęło się zgrupowanie polskiej drużyny narodowej przed eliminacjami do piłkarskich Mistrzostw Europy, które odbędą się w przyszłym roku w kilku krajach Starego Kontynentu.

Jerzy Brzęczek o kontuzjach i powołaniach przed meczami ze Słowenią i Austrią

Tradycyjnie już zgrupowanie kadry zostało zainaugurowane oficjalną konferencją prasową z udziałem selekcjonera Jerzego Brzęczka. Spora część spotkania z mediami została poświęcona personaliom, czemu trudno się zresztą dziwić. Zwłaszcza wobec komunikatu, że pomimo powołania udziału w zgrupowaniu nie weźmie Arkadiusz Milik z SSC Napoli.

„Nieobecność powołanych zawodników krzyżuje nam plany, dlatego zawsze staramy się powoływać większe grono zawodników, aby być zabezpieczonym. W tym momencie do mojej dyspozycji jest 26 piłkarzy i nie planujemy nikogo dowoływać.  Sytuacja zdrowotna nie jest jeszcze do końca jasna. W meczu ligowym skręcenia stawu skokowego doznał Kamil Glik. Tak sytuacja wyglądała groźnie, ale więcej dowiemy się po szczegółowych badaniach. W dzisiejszym treningu nie wezmą również udziału Grzegorz Krychowiak, Jan Bednarek i Mateusz Klich, którzy mają mniejsze dolegliwości. Wiele jest teraz w rękach naszego sztabu medycznego” – powiedział selekcjoner.

Nie zabrakło również pytań o piłkarzy młodego pokolenia, którzy zostali dołączeni do drużyny Jerzego Brzęczka po udanych występach w młodzieżówce Czesława Michniewicza. Przypominamy, że reprezentacja do lat 21 po raz pierwszy od lat zdołała awansować do turnieju finałowego UEFA EURO U21, gdzie pokonała Belgów i Włochów oraz uległa Hiszpanii.

„Sebastian Szymański i Robert Gumny byli już przeze mnie powoływani do reprezentacji, a teraz dostają kolejną szansę. Nominację otrzymał również Krystian Bielik, który z pozytywnej strony pokazał się na mistrzostwach Europy do lat 21. Każdy ma szansę zadebiutować w pierwszej reprezentacji, obojętnie czy był już na zgrupowaniu, czy nie. Wymiana pokoleniowa jest czymś normalnym w każdej drużynie. Jestem przekonany, że młodzi zawodnicy będą w stanie wspierać tych starszych i zbierać cenne doświadczenie” – zadeklarował szkoleniowiec.

Na koniec warto przypomnieć jeszcze o tym, że Biało-Czerwoni po czterech seriach gier w ramach kwalifikacji do Mistrzostw Europy 2020 mają na swoim koncie komplet punktów i są już naprawdę bliscy awansu. Gdyby udało się pokonać Słowenię 6 września i Austrię 9 września, sprawa byłaby już w zasadzie przesądzona.

Mecze eliminacji UEFA EURO 2020 znajdziesz na portalu z Transmisjami Online!


BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + bonus 3 x 777 PLN – www.betfan.pl
Sport
Wiadomości sportowe z najpopularniejszych w kraju dyscyplin. Analizy i typy bukmacherskie od najlepszych w Polsce typerów.

Najlepsi bukmacherzy

betfan online bonus 2021

Zakłady bukmacherskie