Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich online

Najprostsza odpowiedź na to pytanie brzmi: „Z głową”! Dosłownie! Jeśli chcesz, by twoje obstawianie w zakładach bukmacherskich przynosiło ci zyski, musisz podejść do obstawiania meczów z dystansem, namysłem i bez nadmiernych emocji. Często jest to o tyle trudne, że sport to właśnie przede wszystkim emocje. Im mniej jednak będzie w tobie z kibica, a więcej z typera, szanse na sukcesy zdecydowanie poszybują w górę.

obstawianie meczów online
Obstawianie meczów w zakładach bukmacherskich online w Polsce

Wyłącz emocje, włącz myślenie!

Jeśli zamierzasz typować wyniki meczów, prawdopodobnie wiesz już sporo o piłce nożnej, interesujesz się przebiegiem rozgrywek, masz podstawy, aby poprawnie typować wyniki spotkań. Być może przyda ci się na początek kilka żelaznych zasad:

  1. Nie typuj wyników meczów drużyny, w której kibicujesz. Bądź co bądź, serce jest złym doradcą. To wspaniałe, że chcemy być z naszą ukochaną drużyną czy reprezentacją narodową na dobre i na złe, ale często może nam to przysłonić prawdziwy obraz spodziewanego wyniku. Ponieważ trudno zachować tutaj obiektywizm, lepiej w ogóle nie brać się za typowanie meczu ekipy w ukochanych barwach, zwłaszcza gdy za każdym razem wychodzi nam wygrana.
  2. Unikaj tworzenia tasiemców, czyli kuponów AKO, na których znajdzie się kilka lub nawet kilkanaście zakładów. Początkujący bukmacherzy często nie potrafią wybrać i wydaje im się, że mogą powiedzieć coś na temat każdego spotkania np. podczas tygodnia z Ligą Mistrzów i rozgrywkami krajowymi. W efekcie kursy często jak najwyższe, mnożone przez siebie, dają ekscytującą perspektywę złotego strzału. Najczęściej kończy się to złamanym kuponem, gdy wydaje się, że szczęście jest blisko – jeden lub dwa niespodziewane wyniki sprawią, że kupon nie wejdzie. Na początku warto ograniczyć maksymalną liczbę zakładów na kuponie AKO do dwóch maksimum trzech.
  3. Nie łap wielu srok za ogon. Warto na początku przygody z bukmacherką spośród wszystkich propozycji na ten dzień czy weekend wybrać jeden mecz, który dokładnie przeanalizujesz i znajdziesz jakąś wskazówkę potwierdzającą prawdopodobieństwo spełnienia się jakiegoś scenariusza. Wykonaj poprawną analizę meczu przed ustaleniem typu (tym bardziej przed obstawieniem go u bukmachera), a nie odwrotnie. Jeśli najpierw szukasz typów z przekonującym kursem, zadziała teoria samospełniającej się przepowiedni i nagle wszystkie argumenty zaczną cię przekonywać, że na pewno masz rację.
  4. Nie podkręcaj typów na siłę. Jeśli uznasz, że napastnik twojej ulubionej drużyny jest w super formie, drużyna zazwyczaj strzela dużo bramek w pierwszej połowie, a z najbliższym przeciwnikiem ma wyjątkowo korzystny bilans, obstaw wygraną, liczbę bramek plus dwa i pół lub że padnie gol pierwszej połowie. Jeśli ustawisz wygraną w HT ze zdobyciem więcej niż dwóch i pół bramki, znaczy to, że jesteś skłonny podejmować duże ryzyko i chcesz wyciągnąć ze zdarzenia więcej, niż się da. Najczęściej się nie da.
  5. Czytaj statystyki. Jest ich bardzo dużo, więc warto wybrać sobie niektóre z nich i specjalizować się w konkretnych rodzajach typów. Ilość rzutów rożnych (over/under), ilość bramek, a nawet wynik do 15 minuty meczu. I wiele, wiele innych. Jeśli będziesz wiedział, która drużyna gra wyłącznie skrzydłami i egzekwuje dużo rzutów rożnych, będziesz mógł typować poprawne zdarzenia.
  6. Nie zapominaj sprawdzić aktualności w drużynie. Kontuzje, zawieszenia za kartki i dyskwalifikacje, dyspozycja strzelecka, a nawet konflikty w drużynie czy lokalne podteksty – to wszystko pozwoli ci ocenić szanse obu ekip na osiągnięcie konkretnego wyniku. Nawet suma transferów, która właśnie biega po boisku czy historia klubu – wszystko może mieć znaczenie.
  7. Czytałeś o wielkich wygranych w bukmacherce? Można do nich dojść na dwa sposoby, dzięki wielkim pieniądzom na start lub szczęściu. Twoja droga powinna wyglądać inaczej. Regularne typy i obstawianie za rozsądne, najlepiej stałe stawki, z założeniem, że przegrane będą zdarzać się często. Dopiero po wcześniej ustalonym okresie, np. dwóch tygodniach lub miesiącu, dokonaj bilansu. Nastaw się, że wygrane w obstawianiu to właśnie saldo wygranych i przegranych zakładów na dłuższym dystansie.
bonus za darmo w sts
Darmowy bonus bez depozytu od bukmachera STS. Kod promocyjny: BETONLINE

Jak widzisz obstawianie w zakładach bukmacherskich online wcale nie jest takie łatwe jak się wydawało. Oczywiście są gracze, którzy wygrywają na bukmacherce wielkie pieniądze ale jednak większość ludzi przegrywa. Dlatego warto obstawiać mecze za tyle ile jesteśmy wstanie przegrać.

0 / 5. Ocen: 0

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. Dziennikarz od 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Jak obstawiać mecze w zakładach bukmacherskich online

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P