Istotna zmiana w rozgrywkach żużlowych. Tuż przed play-offami!

Rozgrywki polskiej ekstraklasy żużlowej wkraczają wkrótce w decydującą fazę. Tymczasem władze ligi zdecydowały się na ruch, jakiego mało kto się spodziewał. Sprawa dotyczy opon, o których w środowisku było ostatnio bardzo głośno.

Istotna zmiana w rozgrywkach żużlowych. Tuż przed play-offami!
Istotna zmiana w rozgrywkach żużlowych. Tuż przed play-offami!

Zmiana przed decydującymi starciami

W PGE Ekstralidze najlepsze drużyny w sezonie rozpoczną niedługo walkę o tytuł mistrza Polski. Tuż przed nią pojawił się wśród teamów spór dotyczący opon. Wszystko przez brak ich dostępności.

Drużyny ekstraligowe skarżyły się na to, że nie są w stanie zdobyć opon Anlas. Te tymczasem oferują lepszą przyczepność od konkurencji, a więc są w stanie zapewnić swojemu posiadaczowi swego rodzaju przewagę. Brak możliwości wyposażenia jednośladów w taki sam sprzęt sprawia, że nie wszyscy mają równe szanse na wygranie rozgrywek.

Ekstraliga zdecydowała się wyjść naprzeciw oczekiwaniom teamów i zaprosiła firmy dealerskie do złożenia ofert na tyle opony do motocykli. Wybrana ma zostać najkorzystniejsza propozycja, a drużyny nie będą mogły we własnym zakresie dokonywać zakupów.

80 opon na mecz dla żużlowców

Co dokładnie oznaczają wprowadzone zmiany? Władze ligi same będą dysponowały oponami i zapewniają je drużynom. Do dyspozycji zawodników na każdym meczu medalowym ma być łącznie 80 opon.

Dostawa winna być zrealizowana w dniu zawodów na 6 godzin przed godziną rozpoczęcia meczu – gotowość do sprzedaży opon. Za zakupione przed meczem przez zawodników opony oferent wystawia fakturę klubowi, którego barwy zawodnik reprezentuje. Cena opon określona w ofercie powinna zawierać transport na miejsce sprzedaży,” – czytamy w oficjalnym komunikacie spółki.

Ciekawie wygląda punkt, który wyklucza ze startu w przetargu firmy mające w swoich szeregach osoby, które w ciągu ostatnich 3 lat miały związek z drużynami występującymi w żużlowych rozgrywkach ligowych. Do takich zalicza się chociażby Rafał Haj.

PGE Ekstraliga przyjmuje zgłoszenia chętnych marek do 27 sierpnia. Ostateczna decyzja w tej sprawie będzie znana prawdopodobnie już we wrześniu.

Czy fakt, że żużlowcy nie będą mogli już posiadać własnego ogumienia wpłynie w pozytywny sposób na rywalizację zawodników? Przekonamy się wkrótce.

Pierwsze mecze półfinałowe w Superlidze zaplanowane są na 5 września. Rewanże odbędą się tydzień później. Walka o zwycięstwo w rozgrywkach będzie miała miejsce 19 oraz 26 września.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski
Maksymilian Kotowski
Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Podobne do: Istotna zmiana w rozgrywkach żużlowych. Tuż przed play-offami!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P