Indian Wells: Linette gra dalej, Świątek poznała rywalkę!

W nocy ze środy na czwartek czasu polskiego Magda Linette wywalczyła awans do II rundy turnieju WTA Indian Wells 2021, znanego też jako BNP Paribas Open. Z kolei rozstawiona z numerem drugim Iga Świątek poznała swoją pierwszą rywalkę na drodze do finału.

Indian Wells: Linette gra dalej, Świątek poznała rywalkę! (foto: pixabay.com)

BNP Paribas Open: Linette z awansem do II ruindy

Zajmująca obecnie 54. miejsce w rankingu WTA Magda Linette pokonała w nocy nieco niżej notowaną na światowych listach Szwedkę Rebeccą Peterson. Spotkanie nie rozpoczęło się najlepiej dla Polki, która przegrała pierwszego seta 3:6. Jednak później było już znacznie lepiej.

W drugim secie Linette wygrała pewnie, 6:3, a w trzecim rywalka nie miała praktycznie nic do powiedzenia, ugrywając zaledwie dwa gemy. Tym samym nasza reprezentantka zameldowała się w II turnieju WTA w Indian Wells, który w hierarchii tenisowej ustępuje jedynie Wielkiemu Szlemowi.

Jej kolejną rywalką będzie była liderka rankingu WTA, Białorusinka Wiktoria Azarenka, która w swoim najlepszym czasie toczyła zacięte boje z Agnieszką Radwańską. Na korcie w Kalifornii zobaczymy też kwalifikantkę Magdalena Fręch, która zagra z Chinką Saisai Zheng.

Kiedy mecz Świątek – Martić?

Od II rundy zmagania w BNP Paribas Open rozpocznie najlepsza obecnie tenisistka z Polski, Iga Świątek. Czwarta rakieta świata w WTA Indian Wells rozstawiona została z numerem „2′, więc przynajmniej w teorii będzie faworytką każdego meczu aż do ewentualnego występu w wielkim finale. Z kim i kiedy zagra 20-latka z Raszyna w swoim pierwszym meczu na kalifornijskiej imprezie?

Mecz Iga Świątek – Petra Martić w piątek 8 października, ale póki co nie został jeszcze podany harmonogram godzinowy, więc trudno określić, o której dokładnie nadzieja polskiego tenisa wyjdzie na kort.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X