Igor Angulo Piłkarzem Kwietnia w LOTTO Ekstraklasie!

Igor Angulo z Górnika Zabrze został wybrany Piłkarzem Kwietnia 2019 w LOTTO Ekstraklasie – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym organizatora rozgrywek oraz na jego oficjalnej stronie internetowej.

Igor Angulo Piłkarzem Kwietnia w LOTTO Ekstraklasie! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Hiszpański, a tak właściwie to baskijski golleador 14-krotnych Mistrzów Polski, który w LOTTO Ekstraklasie zadebiutował w sezonie 2017/18, wyróżnienie dla Piłkarza Miesiąca zdobył już po raz czwarty, ale po raz pierwszy w bieżących rozgrywkach, które są wyjątkowo trudne dla zabrzan.

35-letni już napastnik wyróżnia się jednak na tle kolegów, o czym najlepiej świadczy fakt, że jest liderem klasyfikacji strzelców z dorobkiem 22 goli, co oznacza, że ma aż o siedem bramek więcej od drugich w tym rankingu Carlitosa z Legii Warszawa i Flavio Paixao z Lechii Gdańsk.

To właśnie seryjnie zdobywane bramki sprawiły, że kapitan Górnika Zabrze zasłużył na wyróżnienie za kwietniowe występy. W sześciu spotkaniach zdobył ich aż pięć, dwukrotnie upolowawszy dublet (ze Śląskiem Wrocław i Zagłębiem Sosnowiec).

Angulo nawiązał również do znakomitych osiągnięć Włodzimierza Lubańskiego, przekraczając barierę 20 bramek w dwóch kolejnych sezonach. Jeśli w bieżącym sezonie zdobędzie jeszcze co najmniej jedną bramkę, to zostanie pierwszym piłkarzem po II Wojnie Światowej, który w polskiej ekstraklasy dwa lata pod rządu zdobył co najmniej 23 bramki!

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Igor Angulo Piłkarzem Kwietnia w LOTTO Ekstraklasie!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P