Iga Świątek zadebiutuje w WTA Finals!

W środę 10 listopada spotkaniem Barbory Krejcikovej z Anett Kontaveit zainaugurowany został turniej Akron WTA Finals Guadalajara. W gronie najlepszych ośmiu zawodniczek tegorocznego sezonu jest też Polka Iga Świątek, która trafiła do tzw. grupy śmierci. Kiedy i z kim nasza tenisistka zagra w Meksyku swoje pierwsze spotkanie?

WTA Finals: Kiedy mecz Świątek – Sakkari?

WTA Finals: Debiut Igi Świątek

Iga Świątek to obecnie dziewiąta rakieta świata. Tak wynika z opublikowanego w poniedziałek 8 listopada Rankingu WTA. Polska znalazła się również w czołówce Rankingu WTA Race, który obejmuje tylko wyniki w bieżącym roku kalendarzowym. Dzięki temu naszą zawodniczkę będziemy mogli oglądać w dniach 10-17 listopada w podsumowującym tegoroczny sezon turnieju WTA Finals w Gudalajarze. Dla 20-letniej Polki będzie to debiut w imprezie tej rangi.

„Sam fakt, że znalazłam się w tym turnieju świadczy o tym, że dobrze wykonuję swoją pracę i jest to dla mnie nagroda oraz powód do dumy. Ale szczerze mówiąc, obecność w światowej czołówce, która bardzo mnie cieszy, czasem wydaje mi się jeszcze nieco obca i szalona. Przecież debiutowałam w tourze zaledwie dwa lata temu. Pamiętam dobrze moje sztywne występy w pierwszym sezonie. Wydawało mi się wtedy, że to dla mnie za wysokie progi.” – powiedziała we wtorek Iga Świątek podczas spotkania z mediami, które obsługują zmagania w Meksyku,

Iga Świątek, która w minionym roku jako jedyna Polka w historii wygrał turniej Wielkiego Szlema (Rolanda Garrosa – przyp.) będzie pierwszą zawodniczką z naszego kraju, która zagra w WTA Finals od 2015 roku, kiedy to Agnieszka Radwańska wygrała imprezę podsumowującą sezon, osiągając tym samym swój największy sukces w profesjonalnej karierze. Czy Świątek ma szansę pójść w jej ślady już w tym roku?

Skład grup Akron WTA Finals Guadalajara

Szanse są zawsze, zwłaszcza, że stawka jest szalenie wyrównana. Ponadto w Meksyku zabraknie niekwestionowanej liderki światowego rankingu, Australijki Ashleigh Barty. Jednak według ekspertów i komentatorów 20-latka z Raszyna nie miała szczęścia w losowaniu, trafiając do tzw. grupy śmierci. Jak to wygląda w szczegółach?

Kiedy mecz Świątek – Sakkari w WTA Finals?

Rywalkami wielkiej nadziei polskiego tenisa kobiecego będą Sabalenka, Sakkari i Badosa. Z tymi dwoma ostatnimi Iga Świątek ma rachunki do wyrównania. Pierwsza okazja nadarzy się już dzisiaj, kiedy to 20-latka z Raszyna zmierzy się z Greczynką, która pokonała ją w dwóch setach podczas półfinału turnieju WTA w Ostrawie. Spotkanie było zacięte, ale to zawodniczka z Hellady zasłużyła w nim na wygraną.

Mecz Iga Świątek – Maria Sakkari o godzinie 21:00 w czwartek 11 listopada. Spotkanie to pokaże w Polsce Telewizja Canal+ na kanale sportowym. Podobnie jak wszystkie inne mecze Akron WTA Finals w Gudalajarze.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X