Guardiola zachwycony nowym nabytkiem City. „To świetny zawodnik”

O transferze Juliana Alvareza do Europy mówiło się od dawna. Ostatecznie w ostatni dzień okna transferowego, ogłoszono przejście Argentyńczyka do Manchesteru City. Alvarez zagra jeszcze pół roku dla River Plate, a do Anglii trafi latem, ale Pep Guardiola już wydaje się szczęśliwy z powodu transferu.

Czy Julian Alvarez odnajdzie się w ekipie City? (Fot.: Twitter/@riverplate)

Julian Alvarez w Manchesterze City

Julian Alvarez 28 występów ligowych dla River Plate w 2021 roku zamienił w aż 20 bramek. Napastnik ma zaledwie 21 lat, nic zatem dziwnego, że zwrócił na siebie uwagę całej piłkarskiej Europy. Ostatecznie najbardziej zdeterminowany do ściągnięcia Argentyńczyka okazał się Manchester City.

Pep Guardiola wypowiedział się o Argentyńczyku w samych superlatywach, jednoczenie jest również zadowolony, że dołączy do klubu dopiero latem:

„Oglądałem go wiele razy i dostawałem o nim dużo informacji, zwracając uwagę na jego wiek, cenę i dużo innych czynników, przyznałem „wow, to jest naprawdę dobry transfer na przyszłość”. Alvarez ma instynkt do zdobywania bramek, jakość, świetnie porusza się na boisku, to uliczny zawodnik”

„Jest zawodnikiem, który mógłby być z nami już teraz, ale mamy wystarczająco zawodników na te pozycję. Nie lubię mieć zbyt wielu zawodnikow na jedną pozycję i najlepsze dla niego w tym momencie było pozostanie w River Plate, gdzie świetnie się rozwinął w ostatnich latach pod wodzą Marcelo Gallardo.”

„Spędzi z nami presezon, wtedy zadecydujemy co wydarzy się dalej, ponieważ każdego sezonu skład się zmienia, ja osobiście jestem szczęśliwy z pozyskania tak utalentowanego, młodego gracza na następne lata.”

Julian Alvarez dołączy do ekipy Guardioli po sezonie. Przy konkurencji w kadrze, będzie musiał szybko swoje miejsce w ekipie City i walczyć m.in. z Gabrielem Jesusem o pozycję w hierarchii do gry.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button