Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle najlepsza w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia!

W niedzielnym finale XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia triumfatorzy poprzedniej edycji rozgrywek Ligi Mistrzów CEV pokonali jedną z czołowych ekip włoskiej Serie A1, Sir Safety Perugię Wilfredo Leona. Aktualni wicemistrzowie Polski pozwolili rywalom na ugranie tylko jednego seta.

Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle najlepsza w XVI Agrobex Memoriale Arkadiusza Gołasia!

Memoriał Gołasia 2021: ZAKSA lepsza od Perugii

W sobotnich półfinałach XVII Agrobez Memoriału Arkadiusza Gołasia kędzierzynianie pokonali 3:0 Projekt Warszawa, a Perugia po pięciosetowym boju odprawiła drużynę Aluronu CMC Warty Zawiercie, w której szeregach zadebiutował między innymi Argentyńczyk Facundo Conte, brązowy medalista Igrzysk Olimpijskivch Tokio 2020. Kędzierzynianie finałowy rozpoczęli w identycznym zestawieniu jak starcie w 1/2 finału. Na parkiecie pojawili się: Łukasz Kaczmarek, Marcin Janusz, Aleksander Śliwka, David Smith, Wojciech Żaliński, Norbert Huber i Erik Shoji (libero). Przebieg całego spotkania zrelacjonowało biuro prasowe Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, więc ta relację wklejamy w całości poniżej (va zaksa.pl).

„Po etapie gry na styku szybciej do budowania przewagi przystąpili kędzierzynianie. Szans w ataku nie marnował Łukasz Kaczmarek, nie bez znaczenia była czujna gra na siatce Norberta Hubera. Nasz środkowy do celnych ataków dodał punktowe bloki i prowadziliśmy 7:5. Chwilę później rywalom siłę swojego serwisu zaprezentował Wojciech Żaliński, zwiększając prowadzenie. Niestety nie ustrzegliśmy się błędów własnych i Włosi odzyskali kontakt punktowy. Kiedy przy celnej zagrywce Aleksandra Śliwki odzyskaliśmy trzypunktową zaliczkę Nikola Grbić postanowił przerwać grę (9:12). Nasz zespół nie pozwolił wybić się z rytmu, na ataki Andersona z drugiej linii równie skutecznym zagraniem odpowiadał Aleksander Śliwka. O sile serwisu Wojtka Żalińskiego przekonał się jeszcze Colaci i prowadziliśmy 16:12. W kluczowej fazie seta sposobu na blok Norberta Hubera i Wojciecha Żalińskiego nie potrafił znaleźć Kamil Rychlicki i było już 22:16. Włosi wybronili jeszcze dwie piłki setowe, finalnie jednak atak Wojciecha Żalińskiego zakończył tę partię (25:19).

Drugi set również rozpoczął się lepiej dla naszej drużyny, kędzierzynianie regularnie odrzucali rywali od siatki. Pierwszą zaliczkę dał naszej drużynie as serwisowy Łukasza Kaczmarka (3:2). Również dłuższe wymiany sprzyjały naszej drużynie i jeszcze przed przekroczeniem progu 10 zdobytych punktów Nikola Grbić musiał interweniować (9:5). Kolejne akcje to jednak celny serwis Marcina Janusza i kontrataki wykorzystywane przez naszego kapitana (11:5). Chwilowy zryw pozwolił Włochom odrobić nieco straty, nasz zespół nie zwalniał tempa. Przy zagrywkach Łukasza Kaczmarka i atakach Aleksandra Śliwki z drugiej linii odzyskaliśmy pięciopunktową zaliczkę (10:16). Podopieczni Gheorghe Cretu kontynuowali swoją dobrą grę, wygrywając dłuższe wymiany i w końcówce prowadząc 22:17. Punktowe ataki Norberta Hubera ze środka przybliżały nas do celu (24:19), Partię zakończył zerwany atak Włochów (19:25).

Kolejna odsłona to falstart w wykonaniu kędzierzynian (0:3), celne ataki Adriana Staszewskiego na skrzydle i Norberta Hubera na środku poprawiły nieco sytuację (6:8). Ręki w ataku nie zwalniał również Łukasz Kaczmarek, cierpliwa gra przyniosła oczekiwane rezultaty. Kolejne kontrataki rozstrzygane na korzyść Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle pozwoliły naszej drużynie doprowadzić do wyrównania (13:13). W reakcji na zryw kędzierzynian Nikola Grbić postanowi sięgnąć po przerwę na żądanie. Przy wymianie sił w ataku na zagrania Andersona odpowiadał Łukasz Kaczmarek, ten fragment meczu zdecydowanie był najbardziej wyrównany (16:16, 19:19). Nieco problemów sprawiła nam w końcówce zagrywka Sebastiana Sole i Włosi odskoczyli na dwa oczka. Tym razem to trener Cretu postanowił interweniować (19:21). Przy wyrównanej walce nie brakowało długich, zaciętych wymian, nasz zespół wybronił kolejne piłki setowe, znakomitym serwisem popisał się Wojtek Żaliński, a szansę na siatce wykorzystał Łukasz Kaczmarek (23:24). Niestety ten set zakończył się błędem po naszej stronie (23:25).

Mocny start podopiecznych trenera Cretu w kolejnej partii miał odzwierciedlenie na tablicy wyników. Kilkupunktową zaliczkę zagwarantowała nam czujna gra Łukasza Kaczmarka w bloku i znakomita seria Marcina Janusza w polu serwisowym (5:2). Na tym nasz zespół nie poprzestał, kolejne mocne zagrywki Marcina Janusza i Aleksandra Śliwki pozwoliły naszej drużynie zwiększyć prowadzenie (14:9). Na siatce sprytnie blok rywali omijał Adrian Staszewski, po raz kolejny zmuszając Nikolę Grbicia do reakcji (16:10). Po wznowieniu rywalizacji pechową serię swojego zespołu przerwał Płotnicki, równie pewnie na siatce kolejne akcje kończył Łukasz Kaczmarek. ZAKSA nie ustrzegła się błędów własnych, drobne potknięcia nie zmieniały sytuacji, w kluczowej fazie seta nasz zespół mógł się pochwalić pięciopunktową zaliczką (19:14). Pokaz umiejętności Davida Smitha w polu serwisowym przybliżył nasz zespół do celu (23:17), sprytne zagranie Adriana Staszewskiego dało kędzierzynianom pierwszą piłkę setową (24:18). Mecz zakończył atakiem Łukasz Kaczmarek (25:19)”.

Wyniki Memoriału Arkadiusza Gołasia 2021

Ostatecznie kędzierzynianie w pełni zasłużenie wygrali XVI Memoriał Arkadiusza Gołasia, pokazując najlepszą siatkówkę. To cenna informacja, bo wielu kibiców i komentatorów miało obawy, czy Grupa Azoty ZAKSA po licznych zmianach personalnych będzie w stanie utrzymać poziom, który prezentowała w sezonie 2020/2021. Pierwsze obserwacje są optymistyczne.

Sobota 25 września:
Aluron CMC Warta Zawiercie – Sir Safety Conad Perugia 2:3 (25:19, 25:20, 21:25, 16:25, 13:15)
2021-09-25: Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle – Projekt Warszawa 3:0 (25:18, 25:21, 25:16
Niedziela 26 września:
Mecz o 3. miejsce: Aluron CMC Warta Zawiercie – Projekt Warszawa 1:3 (17:25, 26:24, 24:26, 21:25)
Finał: Sir Safety Conad Perugia – Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (19:25, 19:25, 25:23, 19:25)

Memoriał Gołasia 2021: Nagrody indywidualne

Najlepszym zawodnikiem turnieju został wybrany przyjmujący Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle i reprezentant Polski, Aleksander Śliwka. W sumie wyróżniono aż czterech kędzierzynian, w tym nowe nabytki. Pełna lista nagrodzonych poniżej.

Najlepsi zawodnicy XVI Agrobex Memoriału Arkadiusza Gołasia!

MVP: Aleksander Śliwka (ZAKSA)

Najlepszy rozgrywający: Marcin Janusz (ZAKSA)
Najlepszy przyjmujący: Matthew Anderson (Perugia)
Najlepszy środkowy: Sebastian Sole (Perugia)
Najlepszy zagrywający: Norbert Huber (ZAKSA)
Najlepszy atakujący: Łukasz Kaczmarek (ZAKSA)
Najlepszy libero: Erik Shoji (ZAKSA).

Przypominamy, ze sezon 2021/2021 PlusLigi startuje już w najbliższy weekend. Wiele wskazuje na to, że „Liga Mistrzów Świata” będzie najmocniejszą w historii, co pokazuje bardzo ciekawe okno transferowe, podczas którego kontrakty z polskimi klubami podpisały gwiazdy światowego formatu.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X