Górnik Zabrze ma nowego pomocnika! Zastąpi Bartosza Nowaka?

Górnik Zabrze niespełna dwa tygodnie temu sprzedał za około 400 tysięcy euro Bartosza Nowaka do Rakowa Częstochowa, a kibice „Trójkolorowych” nie mogli doczekać się jego następcy. We wtorek 16 sierpnia 14-krotni mistrzowie Polski poinformowali o zakontraktowaniu 26-letniego Robina Kambera, ale niewiele wskazuje na to, że to właśnie ten piłkarz zastąpi „Nowego” w podstawowej jedenastce klubu z Górnego Śląska. Dlaczego?

Górnik Zabrze ma nowego pomocnika! Zastąpi Bartosza Nowaka? (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Robin Kamber piłkarzem Górnika Zabrze

Odpowiadając na pytanie postawione na wstępie, należy podkreślić, że urodzony w Bazylei Szwajcar to zawodnik o bardzo dobrych warunkach fizycznych (187 centymetrów wzrostu) i raczej defensywnej charakterystyce. Trener Bartosz Gual, podobnie jak jego dwaj poprzednicy Marcin Brosz i Jan Urban, preferuje ustawienie 1-3-4-3 z dwoma środkowymi pomocnikami oraz z ofensywnymi graczami występującymi za wysuniętym snajperem. Jednym z nich jest Łukasz Podolski, drugim był właśnie sprzedany ostatnio Bartosz Nowak.

Tymczasem Robin Kamber to raczej piłkarz do rywalizacji na pozycjach nr 6/8, gdzie dotychczas występowali Alasana Manneh, Krzysztof Kubica, Jonatan Kotzke, Jean Jules Mvondo czy 16-letni Dariusz Stalmach. Jednak dwóm pierwszym już 30 czerwca 2023 roku wygasają kontrakty, więc nie można wykluczyć, że jeszcze tego lata zostaną sprzedani, a sprowadzenie Kambera jest po prostu swoistym zabezpieczaniem.

Kamber zasilił zabrzan na mocy transferu definitywnego z zespołu FC Stade-Lausanne-Ouchy, który występuje w rodzimej lidze na drugim szczeblu rozgrywkowym. 26-letni pomocnik związał się z Górnikiem Zabrze dwuletnim kontraktem z opcją przedłużenia.

Wychowanek słynnego FC Basel ma na swoim koncie również występy najwyższej klasie rozgrywkowej Szwajcarii (Super League), gdzie rozegrał 31 meczów i zaliczył trzy asysty. Na jej zapleczu, czyli w Challenge League, zaliczył 121 meczów, w których zdobył 16 bramek i dołożył 5 asyst.

Szansa na debiut Szwajcara w barwach „Trójkolorowych” już w najbliższy piątek, kiedy to Górnik Zabrze zmierzy się na wyjeździe w ligowym klasyku z Legią Warszawa.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x