Gerd Mueller nie żyje!

Cała piłkarska rodzina Bayern Monachium, klub i wszyscy jego fani, opłakują dziś śmierć legendarnego Gerda Mueller, który zmarł 15 sierpnia w godzinach porannych. Legendarny zawodnik „Bawarczyków” i reprezentacji Niemiec odszedł w wieku 75 lat. O jego śmierci poinformował klub w oficjalnym komunikacie prasowym.

Gerd Mueller nie żyje! (Fot.: Bayern Monachium/Twitter)

Bayern Monachium żegna legendę

Występujący na pozycji napastnika Gerd Mueller zapisał się złotymi zgłoskami w historii Bayernu Monachium i niemieckiej drużyny narodowej. Dla „Bawarczyków” zdobył łącznie aż 566 bramek w 607 spotkaniach. W samej tylko 1.Bundeslidze wpisał się na listę strzelców 356 razy, co wciąż pozostaje najlepszym wynikiem w historii. Siedmiokrotnie sięgał po koronę król strzelców. Dla reprezentacji Niemiec trafiał równie regularnie, w tym podczas meczów z Polską, notujac 68 goli w 62 potyczkach międzynarodowych.

Prezydent Herbert Hainer: „Dzisiaj jest smutny, ciemny dzień dla Bayernu Monachium i wszystkich jego fanów. Gerd Mueller był największym napastnikiem, jaki kiedykolwiek istniał, oraz wspaniałą osobą i ikoną światowego futbolu. Wszyscy jesteśmy zjednoczeni w głębokiej żałobie z jego żoną Uschi i jego rodziną. FC Bayern nie byłby klubem, który wszyscy kochamy bez Gerda Muellera. Jego imię i pamięć będą żyć wiecznie.”
CEO Oliver Kahn: „Wiadomość o śmierci Gerda Muellera głęboko nas wszystkich zasmuca. Jest jedną z największych legend w historii Bayernu, jego osiągnięcia do dziś nie mają sobie równych i na zawsze będą częścią wielkiej historii FC Bayern i całego niemieckiego futbolu. Gerd Mueller był uosobieniem Bayernu i jego rozwoju w jeden z największych klubów na świecie. Gerd na zawsze pozostanie w naszych sercach”.

„Der Bomber”, jak nazywano go w całym piłarskim świecie, dołączył do klubu z Monachium w 1964 roku. Na przestrzeni lat spędzonych w Bawarii zdołał wywalczyć wiele trofeów. W tym Puchar Interkontynentalny, trzy Puchary Europy oraz Puchar Zdobywców Pucharów. Był także czterokrotnym mistrzem kraju i zdobywcą Pucaru Niemiec. Z drużyną narodową wygrał Mistrzostwa Europy 1972 i Mistrzostwa Świata 1974, strzelając zwycięskiego gola w finale w Monachium przeciwko Holandii.

Źródło: FC Bayern Monachium/Twitter

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button