Fortuna Puchar Polski: Poznaliśmy półfinałowe pary!

We wtorek i środę rozegrano ćwierćfinałowe mecze Fortuna Pucharu Polski 2021/2022. Do najlepszej czwórki tegorocznej edycji „Pucharu Tysiąca Drużyn” awansowały Raków Częstochowa, trzecioligowa Olimpia Grudziądz, Lech Poznań i Legia Warszawa. W piątek w samo południe odbyło się losowanie 1/2 finału. Który z ekstraklasowiczów miał to szczęście i trafił na ekipę z III ligi?

Fortuna Puchar Polski: Poznaliśmy półfinałowe pary! (Fot.: PZPN/LaczyNasPilka on YouTube

Półfinałowe pary Fortuna Pucharu Polski

W półfinałach FORTUNA Pucharu Polski, które zaplanowano na 6 kwietnia zmierzą się Olimpia Grudziądz z Lechem Poznań oraz Raków Częstochowa z Legią Warszawa. „Kolejorz” może mówić o wielkim szczęściu w przeciwieństwie do „Wojskowych”, dla których wygrana w krajowym pucharze jest ostatnią szansą na awans do kolejnej edycji europejskich pucharów, co będzie miało ogromny wpływ na finanse stołecznego klubu.

Wielki finał zaplanowano tradycyjnie na dzień 2 maja, prawdopodobnie na PGE Narodowym w Warszawie. Zwycięzca zmagań otrzyma nagrodę w wysokości 5 milionów złotych! Łączna pula sięgnęła w tym roku kwoty dwukrotnie wyższej.

Przypominamy, że rekordzistą pod względem liczby wygranych w piłkarskim Pucharze Polski są piłkarze Legii Warszawa, którzy triumfowali w tych rozgrywkach aż dziewiętnaście razy, z czego siedem w XXI wieku.

Fortuna Puchar Polski 2022: Terminarz 1/2 finału

Szczegółowy harmonogram półfinałów Fortuna Pucharu Polski 2021/2022 poznamy po uzgodnieniach pomiędzy Polskim Związkiem Piłki Nożnej, zainteresowanymi klubami i nadawcą telewizyjnym, czyli Telewizją Polsat.

Źródło: blogbukmacherski.pl

5 / 5. Ocen: 2

guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Fortuna Puchar Polski: Poznaliśmy półfinałowe pary!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

0
Dodaj swój komentarz.x
P