Fortuna Puchar Polski: Plan transmisji 1/8 finału! (30.11-2.12.21)

We wtorek wystartuje ostatnia w tym roku runda piłkarskiego Fortuna Pucharu Polski. Przed nami spotkania 1/8 finału „Pucharu Tysiąca Drużyn”, w tym Derby Górnego Śląska, czyli starcie Piasta Gliwice z Górnikiem Zabrze. Wszystkie te pojedynki będzie można zobaczyć na żywo w telewizji. Jak to wygląda w szczegółach?

Fortuna Puchar Polski: Plan transmisji 1/8 finału! (30.11-2.12.21)

Zapowiedź 1/8 FORTUNA Pucharu Polski 2021/2022

We wtorek oczy całej piłkarskiej Polski zwrócone będą przede wszystkim na Gliwice, gdzie czekają nas Derby Górnego Śląska. Co prawda nie te największe, ale pojedynki miejscowego Piasta z Górnikiem Zabrze zyskują coraz większą rangę. W ostatnim czasie bardziej mogli się podobać zabrzanie z Łukaszem Podolskim w składzie, ale przełamały się też „Piastunki”, co zapowiada nam ciekawą potyczkę. Oby tylko aura sprzyjała. Ponadto 30 listopada czekają nas starcia Olimpii Grudziądz ze Świtem Nowy Dwór Mazowiecki, który sensacyjne wyrzucił za burtę „Pucharu Tysiąca Drużyn” Lechię Gdańsk.

AKTUALIZACJA: W związku z przekazaną przez klub Piast Gliwice informacją o potwierdzonych przypadkach zakażenia zawodników wirusem SARS-CoV-2, zaplanowany na 30 listopada (wtorek) mecz 1/8 Fortuna Pucharu Polski między drużynami Piast Gliwice – Górnik Zabrze, został przełożony – poinformował Polski Związek Piłki Nożnej.

W środę rozegrane zostaną aż cztery mecze 1/8 finału Fortuna Pucharu Polski. Z kibicowskiego punktu widzenia najciekawiej powinno być w Lublinie, gdzie miejscowy Motor podejmie Legię Warszawa, która przełamała się w niedzielę w lidze, ale też straciła trzech kolejnych zawodników z powodu urazów. Od strony czysto piłkarskiej najwięcej obiecujemy sobie po bezpośredniej konfrontacji dwóch ekstraklasowiczów, Bruk-Bet Termalici Nieciecza z Rakowem Częstochowa. Ponadto Garbarnia Kraków zagra z Lechem Poznań, a Arka Gdynia z Zagłębiem Lubin.

Ostatnim akordem III rundy krajowego pucharu na szczeblu centralnym będzie pojedynek zmierzającego do elity Widzewa Łódź z Wisłą Kraków, która pogrąża się w kryzysie. Kto wie, czy pomimo różnicy klas rozgrywkowych, to nie „Widzewiacy” mają więcej szans na awans do ćwierćfinału.

Plan transmisji FORTUNA Pucharu Polski na 30 listopada – 2 grudnia

Jako się rzekło już na wstępie, wszystkie te spotkania kibice będą mogli zobaczyć na żywo w telewizji. Konkretnie na antenach sportowych Telewizji Polsat. W tygodniu będą one dzielone pomiędzy siatkówkę i piłkę nożną właśnie, więc trzeba dokładnie spojrzeć, na której antenie będzie pokazywane dane spotkanie. Poniżej szczegóły:

Terminarz i plan transmisji 1/8 finału Pucharu Polski (30 listopada – 2 grudnia)

Wtorek 30 listopada
12:00 Olimpia Grudziądz – Świt Nowy Dwór Mazowiecki (Polsat Sport)
18:00 Korona Kielce – Górnik Łęczna (Polsat Sport Extra)
20:45 Piast Gliwice – Górnik Zabrze (Polsat Sport) [PRZEŁOŻONY]
Środa 1 grudnia
11:45 Garbarnia Kraków – Lech Poznań (Polsat Sport)
14:30 Bruk-Bet – Raków Częstochowa godz. (Polsat Sport)
17:15 Arka Gdynia – Zagłębie Lubin godz. (Polsat Sport Extra)
20:00 Motor Lublin – Legia Warszawa (Polsat Sport Extra)
Czwartek 2 grudnia
20:00 Widzew Łódź – Wisła Kraków (Polsat Sport)

Początek grudnia będzie bardzo intensywny dla klubów PKO Bank Polski Ekstraklasy 2021/2022, bo bezpośrednio po pucharowych spotkaniach, już w piątek 3 grudnia, rozegrane zostaną mecze 17. kolejki PKO Ekstraklasy, która potrwa do poniedziałki 6 grudnia.

5 / 5. Ocen: 2

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X