Finałowa runda Pucharu Polski Pit Bike SM na żywo w Motowizji

W najbliższą niedzielę, 10 października zakończy się tegoroczny sezon Pucharu Polski Pit Bike SM. Główną część zmagań będzie można zobaczyć na żywo na antenie Motowizji o godz. 13.00.

Finałowa runda Pucharu Polski Pit Bike SM na żywo w Motowizji

Od 2018 roku świat mini motocykli pit bike ma swoje stałe miejsce w ramówce Motowizji. Rozpoczęło się od relacji z rund Pucharu Polski Pit Bike SM, a obecnie co miesiąc widzowie kanału motoryzacyjno-sportowego mogą w Magazynie PitBike.tv dowiedzieć się wszystkiego, co najważniejsze w tej dyscyplinie sportu motorowego.

Przy wsparciu Motowizji, pit bike’i w Polsce zyskały znacząco na popularności. Do zawodów zgłasza się coraz więcej zawodników chcących rozwijać swoje umiejętności jazdy czy próbujących pójść w ślady Piotra Biesiekirskiego, pierwszego Polaka, który wystartował w motocyklowych mistrzostwach świata klasy Moto2 – drugiej najważniejszej kategorii po MotoGP. To przekłada się na większą liczbę kibiców trzymających kciuki za młode talenty, ale także seniorów sięgających po kolejne laury w tej dyscyplinie. Konsekwentny rozwój pozwolił rok temu zorganizować pierwsze w historii Mistrzostwa Polski Pit Bike SM.

Teraz nadszedł kolejny krok w propagowaniu wyścigów mini motocykli pit bike – pierwsza transmisja telewizyjna. W niedzielę od 13:30 do 15:00 widzowie Motowizji będą mogli na żywo zobaczyć piękno tych zawodów.

– Kiedy po raz pierwszy spotkałem się z ludźmi odpowiedzialnymi za Puchar Polski Pit Bike SM od razu zobaczyłem ogromny potencjał. Wtedy ta gałąź motorsportu dopiero zaczęła się przebijać do szerszej publiczności, a my jako Motowizja byliśmy jednymi z pierwszych, którzy uwierzyli, że wyścigi na pit bike’ach mogą stać się popularne. Idziemy do przodu, kontynuujemy wspieranie naszej młodzieży w sporcie motorowym i trzymam kciuki, licząc że w najbliższą niedzielę zobaczymy kogoś, kto za 5-10 lat będzie odnosił sukcesy na najwyższym światowym poziomie. Wierzę jednocześnie, że wielu z tych młodych ludzi będzie w przyszłości oglądało naszą telewizję – mówi Krzysztof Mikulski, prezes Motowizji.

  • 4. runda Pucharu Polski Pit Bike SM – Toruń – transmisja zawodów – niedziela, 10 października, godz. 13:00
  • 4. runda Pucharu Polski Pit Bike SM – Toruń – retransmisja zawodów – wtorek, 12 października, godz. 18:00

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X