FIFA wyrzuca Kenię i Zimbabwe za politykę, ale Rosja nadal nietykalna

FIFA wykluczyła ze wszystkich rozgrywek Kenię i Zimbabwe z pobudek politycznych. Nie zdecydowała się jednak na ten sam krok wobec Rosji, która od czwartku 24 lutego przeprowadza inwazję na Ukrainę.

FIFA wyrzuca Kenię i Zimbabwe za politykę, ale Rosja nadal nietykalna
FIFA wyrzuca Kenię i Zimbabwe za politykę, ale Rosja nadal nietykalna

Prezydent FIFA „zaniepokojony” sytuacją na Ukrainie

Sytuacja mająca miejsce na Ukrainie jest szeroko komentowana w mediach nie tylko w kontekście czysto politycznym. W sporcie również jest obecnie wiele powiązań międzynarodowych, dlatego nie ma co się dziwić, że kibice i federacje wielu krajów czekały z niecierpliwością na stanowisko FIFA w sprawie wojny wywołanej przez Rosję.

Polska, Czechy i Szwecja wyraziły sprzeciw wobec organizacji meczów barażowych w Moskwie. Międzynarodowa federacja piłkarska na razie jednak nie podjęła żadnych kroków z tym związanych. Zamiast tego jej prezydent Gianni Infantino poinformował, ze jest „zmartwiony i zaniepokojony całą tą sytuacją. Jednocześnie „potępił użycie siły przez Rosję na Ukrainie„.

‌Przemoc nigdy nie jest rozwiązaniem, a FIFA wzywa wszystkie strony do przywrócenia pokoju poprzez konstruktywny dialog” – możemy przeczytać w oświadczeniu. Niestety, nie znalazły się w nim żadne konkretne informacje na temat planowanych sankcji wobec rosyjskiej federacji piłkarskiej.

Kenia i Zimbabwe wykluczone. Co z Rosją?

Szczególnie zadziwiające jest to, że również dzisiaj FIFA zdecydowała się na wykluczenie ze swoich szeregów dwóch krajów – Zimbabwe oraz Kenii. Tym samym zespoły z tych państw nie będą mogły występować w żadnych rozgrywkach organizowanych pod egidą federacji. Powodem zawieszenia afrykańskich zespołów jest… ingerencja krajowych polityków w sprawy piłkarskie. Infantino podkreślił, że oba państwa doskonale wiedzą, jakie kroki muszą poczynić, by znów należeć do światowej piłkarskiej społeczności.

Przypominamy, że na 24 marca zaplanowano mecz półfinałowy w barażach MŚ 2022, w którym Polska ma zagrać w Moskwie z Rosją. Zwycięzca tego starcia spotka się 29 marca z triumfatorem pojedynku Szwecja – Czechy. Jeżeli wygrają Rosjanie, finał odbędzie się w stolicy ich kraju. Z kolei przy zwycięstwie Biało-Czerwonych mecz rozegrany zostanie na Stadionie Śląskim w Chorzowie.

STS kod promocyjny 2022
STS kod promocyjny na darmowy bonus bez depozytu

5 / 5. Ocen: 8

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X
0
Dodaj swój komentarz.x