EuroVolleyW 2021: Serbki i Włoszki zagrają w sobotnim finale!

W piątkowych półfinałach CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej kobiet reprezentacja Serbii pokonała 3:1 Turcję, a drużyna narodowa Włoch w takim samym stosunku Holandię, co oznacza, że w wielkim finale EuroVolleyW 2021 dojdzie do rewanżu za ćwierćfinał Igrzysk Olimpijskich Tokio 2020.

EuroVolleyW 2021: Serbki i Włoszki zagrają w sobotnim finale! (Fot.: CEV)

Serbia i Włochy w finale Mistrzostw Europy siatkarek

Rozgrywane w Belgradzie spotkania 1/2 finału Mistrzostw Europy 2021 siatkarek dostarczyły kibicom wielu emocji. Drużyna gospodarza, która wygrywała turnieje finałowe EuroVolleyW w 2011, 2017 i 2019 roku, przegrywała już 0:1 i 18:21 w drugim secie, ale zdołała wyjść z opałów. Kluczowa okazała się podwójna zmiana w końcówce drugiej partii, która pozwoliła odwrócić losy rywalizacji. Nie byłoby też zwycięstwa, gdyby nie niesamowita Tijana Bosković. Atakująca Serbek zdobyła aż 39 punktów. Czy aby nie zabraknie jej sił w meczu o złoto?

Na to z pewnością liczą Włoszki, które swój półfinał zakończyło blisko trzy godziny później niż ich finałowe rywalki. Mogły zrobić to pół godziny wcześniej, ale przy prowadzeniu 2:0 w setach wkradło się rozluźnienie, które nie pozwoliło wygrać trzeciej partii. W tej wysoko zwyciężyły Holenderki (25:16), ale to było wszystko, na co było je stać w 1/2 finału.

Mecze o medale EuroVolleyW 2021 odbędą się już jutro, w sobotę 4 września. Jako pierwsze na parkiet wyjdą zespoły rywalizujące o brązowe medale, czyli Turcja i Holandia. Początek ich potyczki zaplanowano na godzinę 17:00. Będzie to rewanż za starcie w fazie grupowej, które Turczynki wygrały gładko, nie tracąc przy tym nawet jednego seta.

Wielkim rewanżem za ćwierćfinał Igrzysk Olimpijskich w Tokio będzie sam finał CEV Mistrzostw Europy 2021 siatkarek. Wówczas Serbki nie dały najmniejszych szans Italii, pokonując je 3:0, co otworzyło im drogę do brązowego medalu. Czy Azzurre faktycznie będą w stanie się zrewanżować za tamto lanie? Wątpliwa sprawa, bo Serbki zagrają u siebie, a do tego Bosković zdaje się być w dużo lepszej formie od Paoli Egonu.

Przypominamy, że polskie siatkarki udział w EuroVolleyW 2021 zakończyły już w ćwierćfinale, przegrywając 0:3 z drużyną narodową Turcji. Mecz ten mógł być ostatnim dla Jacka Nawrockiego w roli selekcjonera żeńskiej reprezentacji naszego kraju, który w przyszłym roku będzie wraz z Holandią współgospodarzem mistrzostw świata.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button