EuroVolleyW 2021: Polki zagrają o ćwierćfinał! Kiedy mecz z Ukrainą?

Siatkarska reprezentacja Polski kobiet zajęła drugie miejsce w grupie „B” CEV Mistrzostw Europy 2021 i w niedzielę stanie przed szansą awansu do ćwierćfinału imprezy. Rywalami Biało-Czerwonych będzie drużyna narodowa Ukrainy, która zajęła trzecią pozycję w grupie „D”. Spotkanie odbędzie się w bułgarskim Płowdiwie, gdzie podopieczne Jacka Nawrockiego występują od początku tegorocznej edycji EuroVolleyW. To całkiem niezły handicap.

EuroVolleyW 2021: Polki zagrają o ćwierćfinał! Kiedy mecz z Ukrainą? (Fot.: CEV)

Siatkarskie ME 2021 kobiet: Polki zagrają w niedzielę z Ukrainkami

Reprezentacja Polski siatkarek w ocenie wszystkich ekspertów i komentatorów oraz analityków firm bukmacherskich jest zdecydowanym faworytem 1/8 finału EuroVolleyW 2021. Biało-Czerwonym daje się około 90% szans na awans do ćwierćfinału, w którym czekać będzie zwycięzca pojedynku Turcja – Czechy, czyli ponownie na 90%, pierwsza z tych drużyn.

Ostatni bezpośredni pojedynek pomiędzy siatkarkami z Polski i Ukrainy miał miejsce dwa lata temu, również podczas europejskiego czempionatu. Wówczas zespół prowadzony także przez Jacka Nawrockiego, ale nieco mocniejszy personalnie (z Joanną Wołosz, Natalią Mędrzyk, Agnieszką Kąkolewską czy Pauliną Maj – przyp.), pokonał w Łodzi rywala zza wschodniej granicy 3:1.

Powtórka tego scenariusza wydaje się bardzo prawdopodobna. W fazie grupowej Polki nie miały problemu, żeby pokonać niżej notowane Czeszki, Greczynki czy Hiszpanki, którym nasze siatkarki oddały łącznie jednego seta. Z drugiej strony, Ukraina nie miała nic do powiedzenia w rywalizacji z Turcją czy Holandią, a więc z zespołami o zbliżonym do naszego potencjale, no może ciut większym.

EuroVolleyW 2021: O której mecz Polska – Ukraina?

Mecz Polska – Ukraina rozpocznie się o godzinie 19:30 w Płowdiwie. Ewentualny ćwierćfinał, najprawdopodobniej z Turcją, zostanie rozegrany po dniu przerwy, we wtorek 31 sierpnia. Ewentualny półfinał i mecz o medale odbędą się 3-4 września (piątek-sobota), ale już nie w Bułgarii, a w Belgradzie.

Bezpośrednie transmisje z CEV Mistrzostw Europy 2021 kobiet można śledzić na sportowych antenach Telewizji Polsat, a mecz z udziałem Polek również na kanale Super Polsat. Mecze EuroVolleyW 2021 dostępne są również na platformie internetowej IPLA TV (od 1 września Polsat Go).

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X