EuroVolleyM 2021: Szczegółowy plan transmisji 1/8 finału! (11-13 września)

W czwartek 9 września zakończyliśmy zmagania w fazie grupowej CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn. Z 24 uczestniczących w turnieju drużyn awans do fazy play-off wywalczyło 16 reprezentacji, wśród nich oczywiście polscy siatkarze. Kolejna runda turnieju finałowego EuroVolleyM 2021 rozpocznie się w sobotę, kiedy zagrają między innymi Biało-Czerwoni, i potrwa do poniedziałku. Jak wygląda szczegółowy harmonogram spotkań?

EuroVolleyM 2021: Szczegółowy plan transmisji 1/8 finału! (11-13 września) [Fot.: CEV/materiały prasowe]

Terminarz 1/8 finału Mistrzostw Europy siatkarzy

Pierwsza dwa spotkania odbędą się już w najbliższą sobotę, 11 września, w gdańsko-sopockiej ERGO Arenie, gdzie o miejsce w najlepszej czwórce siatkarskich CEV Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn rywalizować będzie osiem drużyn narodowych. W pierwszym meczu, zaplanowanym na godzinę 17:30, dojdzie do pełnego podtekstów starcia reprezentacji Rosji i Ukrainy. Trzy godziny później na parkiet wyjdą Biało-Czerwoni, którzy zmierzą się z Finlandią. Zwycięzcy tych potyczek zmierzą się w bezpośrednim boju ćwierćfinałowym, którego stawką będzie awans do strefy medalowej.

Niedziela 12 września będzie najintensywniejszym dniem rywalizacji w 1/8 finału EuroVolleyM 2021. To właśnie tego dnia odbędą się aż cztery pojedynki. W hali na granicy Gdańska i Sopotu, ponownie o 17:30 i 20:30, zmierzą się kolejno Holendrzy z Portugalczykami i Serbowie z Turkami. W Ostrawie zagrają natomiast Włosi z Łotyszami i Niemcy z Bułgarami. Mecze u naszego południowego sąsiada rozpoczynać się będą o 16:00 i 19:00).

Pierwszy etap fazy play-off CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn zwieńczymy poniedziałkowymi spotkaniami u naszego południowego sąsiada. W pierwszym z nich Słoweńcy zagrają z Chorwatami, a w drugim drużyna gospodarza zmierzy się z Francuzami, aktualnymi mistrzami olimpijskimi, których prowadzi legendarny Brazylijczyk Bernardo Rezende.

EuroVolleyM 2021: Plan transmisji 1/8 finału

Jak już kilkukrotnie pisaliśmy na naszych łamach, wszystkie spotkania siatkarskich Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn można oglądać na sportowych antenach Telewizji Polsat, w tym przede wszystkim na kanale Polsat Sport. W dni meczowe transmisje ze spotkań poprzedzane są eksperckim studiem, które na ogół zaczyna się godzinę przed pierwszym meczem. Ponadto pojedynki reprezentacji Polski transmitowane są na zasadzie sublicencji również w TVP.

Spotkania 1/8 finału ME siatkarzy 2021:

Sobota 11 września 
Rosja – Ukraina (Gdańsk; sobota, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
Polska – Finlandia (Gdańsk; sobota, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport, TVP 1)

Niedziela 12 września 
Włochy – Łotwa (Ostrawa; niedziela, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport News)
Holandia – Portugalia (Gdańsk; niedziela, godzina 17.30; transmisja – Polsat Sport)
Niemcy – Bułgaria (Ostrawa; niedziela, godzina 19.00; retransmisja – Polsat Sport News 21.30)
Serbia – Turcja (Gdańsk; niedziela, godzina 20.30; transmisja – Polsat Sport)

Poniedziałek 13 września 
Słowenia – Chorwacja (Ostrawa; poniedziałek, godzina 16.00; transmisja – Polsat Sport)
Francja – Czechy (Ostrawa; poniedziałek, godzina 19.00; transmisja – Polsat Sport).

Oczywiście w XXI wieku najważniejsze wydarzenia sportowe muszą być transmitowane również w sieci i nie inaczej jest w przypadku EuroVolleyM 2021, którego spotkania można śledzić w Internecie na portalu Polsat GO (dawniej IPLA.tv).

5 / 5. Ocen: 2

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button