EuroVolleyM 2021: Polscy siatkarze potrzebują zwycięstwa z Ukrainą!

Przed ostatnią kolejką zmagań w grupie „A” CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn wciąż mamy dwie niewiadome. O awans z czwartego miejsca powalczą w bezpośrednim boju reprezentacje Portugalii i Grecji. Dla polskich kibiców najważniejsze jest jednak starcie Biało-Czerwonych z Ukrainą, które zdecyduje o tym, czy podopieczni Vitala Heynena wyprzedzą na finiszu Serbów. Początek o godzinie 17:30.

EuroVolleyM 2021: Polscy siatkarze potrzebują zwycięstwa z Ukrainą! (Fot.: FIVB)

ME 2021 siatkarzy: Polska zagra z Ukrainą, stawką wygranie grupy

We jedynym wtorkowym pojedynku w grupie „A” turnieju finałowego EuroVolleyM 2021 drużyna narodowa Serbii pokonała 3:2 Greków, dzięki czemu z bilansem czterech zwycięstw i dwunastoma punktami na koncie objęła prowadzenie w tabeli naszego zestawienia. Co to oznacza dla polskich siatkarzy, którzy chcieliby awansować do fazy pucharowej ME 2021 z pierwszego miejsca?

Sytuacja jest prosta. Mistrzowie świata z 2014 i 2018 muszą pokonać reprezentację naszego wschodniego sąsiada i wówczas zakończymy rywalizację na czele stawki. Nie ma znaczenia to, czy wygramy 3:0 czy 3:2. Porażka 2:3 też jeszcze nie przekreśla naszych szans na awans z pierwszego miejsca, ale wówczas będziemy mieli tyle samo zwycięstw i punktów, co Plavi oraz takie same ratio setów. Wówczas będzie trzeba liuczyć małe punkty.

Nic jednak nie wskazuje na to, żeby była taka potrzeba. Biało-Czerwoni przed własną publicznością spisują się bez zarzutu. Wygrali wszystkie dotychczasowe mecze, w tym ten kluczowy z Serbami. Dziś również są zdecydowanym faworytem. Analitycy firm bukmacherskich dają nam nawet 90% szans na zwycięstwo. Ewentualna porażka była największą sensacją EuroVolleyM 2021.

Mecz Polska – Ukraina: Gdzie obejrzeć?

Mecz siatkarzy Polska – Ukraina miał się pierwotnie rozpocząć o godzinie 20:30, jak wszystkie poprzednie. Nadawcy telewizyjni zdecydowali się jednak na jego przesunięcie, żeby nie kolidował z piłkarskim hitem Polska – Anglia. Tym samym siatkarze wyjdą na parkiet o godzinie 17:30, a ich konfrontacje będzie można śledzić na antenach Telewizji Polsat oraz w TVP.

W XXI wieku transmisje z najważniejszych wydarzeń sportowych muszą być także dostępne w Internecie i nie inaczej jest w tym przypadku. Mecz Polska – Ukraina można też śledzić za pośrednictwem strony internetowej Polsat Go (dawniej IPLA.tv) oraz w aplikacji mobilnej.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button