EuroVolleyM 2021: Polscy siatkarze nie do zatrzymania, jest czwarte zwycięstwo!

W poniedziałkowym meczu czwartej kolejki fazy grupowej CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn, reprezentacja Polski bez problemu pokonała drużynę narodową Belgii. Biało-Czerwoni po raz pierwszy wygrali bez straty seta i są już naprawdę bardzo blisko od wygrania grupy „A”. Na zakończenie tego etapu zmagań polscy siatkarze zmierzą się z Ukraińcami. Kiedy mecz Polska – Ukraina na EuroVolleyM 2021?

EuroVolleyM 2021: Polscy siatkarze nie do zatrzymania, jest czwarte zwycięstwo! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Mistrzostwa Europy siatkarzy: Polska nie dała szans Belgii

Do poniedziałkowej rywalizacji z Belgią podopieczni Vitala Heynena przystępowali jako niepokonany lider grupy „A”, po weekendowych zwycięstwach 3:2 nad Serbią i 3:1 nad Grecją. Celem było zgarnięcie kolejnego kompletu punktów, który mocno przybliży nas do wygrania zmagań grupowych, co jest ważne w kontekście ścieżki do strefy medalowej siatkarskich Mistrzostw Europy 2021 mężczyzn.

Cel udało się zrealizować, dając przy okazji odpocząć podstawowemu atakującemu drużyny narodowej, Bartoszowi Kurkowi, którego w wyjściowym składzie zastąpił Łukasz Kaczmarek. W pierwszym składzie zabrakło też rozgrywającego Fabiana Drzyzgi, którego zastąpił Grzegorz Łomacz oraz środkowego Jakuba Kochanowskiego, który ustąpił miejsca Piotrowi Nowakowskiemu i Mateuszowi Bieńkowi.

Tak naprawdę emocje w poniedziałkowym meczu mieliśmy tylko w drugiej partii, którą Leon i spółka wygrali po krótkiej grze na przewagi 26:24. Pierwszy i trzeci set to pokaz siły Biało-Czerwonych, którzy zwyciężali w tych partiach do 18 i 16. Głównie za sprawą kapitalnej gry w bloku, którym zdobyliśmy bezpośrednio aż szesnaście punktów, o dziesięć więcej od rywala.

Najskuteczniejszym zawodnikiem po naszej stronie siatki był wspomniany na wstępie Łukasza Kaczmarek, który zapisał na swoim koncie 11 oczek, notując aż 58% skuteczności w ataku.

EuroVolleyM 2021: Kiedy mecz Polska – Ukraina?

Tym samym po czterech kolejkach fazy grupowej CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn polska drużyna narodowa ma na koncie komplet czterech zwycięstw i jedenaście punktów. Drudzy Serbowie mają trzy wygrane i dziesięć oczek. Teoretycznie Plavi wciąż mają szansę na zajęcie pierwszego miejsca w grupie „A”.

Biało-Czerwoni muszą zachować koncentrację do samego końca i po prostu pokonać ostatniego rywala, którym będzie Ukraina. Mecz Polska – Ukraina o godzinie 17:30 w środę 8 września. Bezpośrednia transmisja na antenach Polsatu Sport i TVP 2.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: EuroVolleyM 2021: Polscy siatkarze nie do zatrzymania, jest czwarte zwycięstwo!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P