EuroVolleyM 2021: Polscy siatkarze idą jak burza, w poniedziałek mecz z Belgią!

W niedzielnym meczu fazy grupowej CEV Mistrzostw Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn, reprezentacja Polski pokonała w Krakowie 3:1 drużynę narodową Grecji i jest już bardzo blisko zakończenia rywalizacji na pierwszym miejscu, co powinno znacznie ułatwić Biało-Czerwonym drogę do strefy medalowej. Już dziś kolejne wyzwanie, pojedynek z Belgami.

EuroVolleyM 2021: Polscy siatkarze idą jak burza! (Fot.: CEV/materiały prasowe)

Siatkarskie ME 2021: Polska na czele grupy

Po niezwykle trudnym i zaciętym spotkaniu z Serbią w sobotę, wygranym ostatecznie po grze na przewagi 3:2, w niedzielę trener Vital Heynen dał odpocząć większości zawodników wyjściowego składu, posyłając na parkiet od początku aż pięciu zmienników. Szansę dostali między innymi atakujący Łukasz Kaczmarek czy przyjmujący Aleksander Śliwka i Kamil Semeniuk.

Przed dwa pierwsze sety dublerzy zdawali egzamin na piątkę, pewnie pokonując niżej notowanych Greków. Pierwszego seta Biało-Czerwoni wygrali 25:15, drugiego 25:22. Po drugiej partii wkradło się w nasze szeregi rozluźnienie, co kosztowało nas stratę seta. Rywale potrafili odjechać nam nawet na siedem oczek (7:14), ale ostatecznie wygrali pięcioma (25:20).

Czwarta partia była jeszcze bardziej emocjonująca i rozstrzygnęła ją dopiero krótka gra na przewagi. Polacy prowadzili już 15:11 i pewnie zmierzali po zwycięstwo, ale pozwolili się dogonić. W końcówce górę wzięło jednak nasze doświadczenie i umiejętności indywidualne zawodników, dzięki którym przechyliliśmy szalę zwycięstwa na swoją stronę, już przy pomocy podstawowych zawodników.

EuroVolleyM 2021: Plan gier na poniedziałek 6 września

CEV Mistrzostwa Europy 2021 w piłce siatkowej mężczyzn nie zwalniają tempa. W poniedziałek 6 września czeka nas osiem kolejnych spotkań fazy grupowej, w tym pojedynek reprezentacji Polski z drużyną narodową Belgii, którego początek zaplanowano na godzinę 20:30. Co jeszcze czeka nas szóstego dnia rywalizacji?

EuroVolleyM 2021: Poniedziałkowy harmonogram gier:
Grupa A (Kraków, Polska)
17:30 Portugalia – Serbia
20:30 Belgia – Polska
Grupa B (Ostrawa, Czechy)
15:45 Bułgaria – Włochy
19:00 Słowenia – Białoruś
Grupa C (Tampere, Finlandia)
17:00 Macedonia Północna – Hiszpania
20:00 Turcja – Holandia
Grupa D (Tallin, Estonia)
17:00 Łotwa – Słowacja
20:00 Niemcy – Francja

Przypominamy, że decydujące spotkania turnieju finałowego tegorocznej edycji EuroVolleyM, a więc półfinały i mecze o medale europejskiego czempionatu, odbędą się w dniach 18-19 września (sobota-niedziela) w katowickim „Spodku”, nazywanym mekką polskiej siatkówki. Wszyscy mamy nadzieję, że udział w tym wielkim święcie wezmą też polscy siatkarze. Póki co wszystko jest na dobrej drodze, żeby tak właśnie było.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button