EuroVolley 2021: Znamy skład reprezentacji Polski!

Za polskimi siatkarzami, którzy dzierżą tytuł mistrzów świata z 2014 i 2018 roku, nieudane Igrzyska Olimpijskie w Tokio. Porażka w ćwierćfinale z Francuzami, którzy sięgnęli po złoto, z pewnością wciąż jeszcze siedzi w głowach naszych zawodników. Ale nadarza się doskonała okazja na zmazanie tej plamy. Będą nią Mistrzostwa Europy 2021, podczas których Biało-Czerwoni rywalizować będą w naszym kraju. Ich początek już 1 września. W poniedziałek poznaliśmy nazwiska zawodników, którzy wezmą udział w tej imprezie.

EuroVolley 2021: Znamy skład reprezentacji Polski, są wszyscy najlepsi! (Fot.: FIVB)

PZPS: Reprezentacja Polski na siatkarskie Mistrzostwa Europy 2021

W poniedziałek 16 sierpnia siatkarska reprezentacja Polski mężczyzn rozpoczęła w Spale zgrupowanie przed CEV Mistrzostwami Europy 2021, których inauguracja odbędzie się 1 września, a wielki finał 19 września. Turniej odbywać się będzie w Polsce (Kraków, Gdańsk, Katowice), Czechach, Estonii i Finlandii. Biało-Czerwoni rywalizować będą w Krakowie i Gdańsku, a decydujące pojedynki zostaną rozegrane w katowickim „Spodku”, nie bez przyczyny nazywanym „mekką polskiej siatkówki”, gdzie w 2014 roku reprezentacja Polski wywalczyła złoto mistrzostw świata.

Selekcjoner Vital Heynen zdecydował się powołać na zgrupowanie w Spale wszystkich dwunastu olimpijczycy, a skład uzupełnili przyjmujący Tomasz Fornal, środkowy Norbert Huber i libero Damian Wojtaszek, którzy pomagali również w przygotowaniach do igrzysk. Z tej piętnastki zostanie skreślone jedno nazwisko, bo ostateczna kadra musi zamknąć się w czternastu zawodnikach.

Skład kadry mężczyzn na zgrupowaniu przed CEV Mistrzostwami Europy 2021
Mateusz Bieniek – środkowy
Fabian Drzyzga – rozgrywający
Tomasz Fornal – przyjmujący
Norbert Huber – środkowy
Łukasz Kaczmarek – atakujący
Jakub Kochanowski – środkowy
Michał Kubiak – przyjmujący
Bartosz Kurek – atakujący
Wilfredo Leon – przyjmujący
Grzegorz Łomacz – rozgrywający
Piotr Nowakowski – środkowy
Kamil Semeniuk – przyjmujący
Aleksander Śliwka – przyjmujący
Damian Wojtaszek – libero
Paweł Zatorski – libero

Jak czytamy na oficjalnej stronie Polskiego Związku Piłki Siatkowej, w poniedziałek z kadrą spotkał się Jacek Kasprzyk, prezes naszej federacji. Co miał do powiedzenia po wizycie w Spale?

Najważniejsze, że wszyscy zawodnicy, którzy pojawili się w Spale są zdrowi. Budujące jest również, że żaden z członków ekipy olimpijskiej nie zrezygnował z kadry. Czuje się, że nasi zawodnicy są zdeterminowani by walczyć w mistrzostwach Europy o najwyższe cele.” – mówi szef związku.

Terminarz meczów Polaków oraz fazy pucharowej EuroVolley

Turniej finałowy siatkarskich Mistrzostw Europy 2021 transmitować będzie Telewizja Polsat na swoich sportowych antenach. W fazie grupowej Biało-Czerwoni rozegrają pięć spotkań, a następnie czeka ich faza pucharowa, która zakończy się meczami w katowickim „Spodku” w dniach 18-19 września.

FAZA GRUPOWA (KRAKÓW)
2 września 2021: 17.30 Polska – Portugalia
4 września 2021: 20.30 Serbia – Polska
5 września 2021: 20.30 Polska – Grecja
6 września 2021: 20.30 Polska – Belgia
8 września 2021: 17.30 Polska – Ukraina
FAZA PUCHAROWA (GDAŃSK)
11-12 września 2021:
Mecze 1/8 finału
14 września 2021: Ćwierćfinały
FAZA FINAŁOWA (KATOWICE)
18 września 2021: Półfinały
19 września 2021: Mecz o medale

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button