EURO U21: Polska kontra Belgia na inaugurację imprezy! (Typ i Analiza)

W niedzielę 16 czerwca, już o godzinie 18:30, reprezentacja Polski do lat 21 rozegra swój pierwszy mecz podczas turnieju finałowego UEFA EURO U21. Rywalem podopiecznych Czesława Michniewicza będą Belgowie.

EURO U21: Polska kontra Belgia na inaugurację imprezy! (Fot.: UEFA)

Polska vs Belgia

Dawid Kownacki i spółka staną w niedzielny wieczór przed bardzo trudnym zadaniem, bo choć obecna młodzieżówka Belgii nie jest już tak mocna jak jej poprzednie roczniki, to wciąż mówimy o drużynie, w której szeregach występują gracze o wartości kilkunastu milionów euro, co ma przecież swoją wymowę. W naszej grupie są jeszcze Hiszpanie i gospodarze turnieju, Włosi. Reprezentacja Polski do lat 21 na tym tle prezentuje się jak Dawid na tle Goliata.

„na turnieju wystąpimy w roli kopciuszka? Tak się niby mówi, ale oczekiwania w Polsce zawsze są wielkie. Jeśli nam nie pójdzie, porażka będzie rozkładana na czynniki pierwsze i nam wypominana. Mistrzostwa Europy same w sobie mają presję, więc nie ma co narzucać na siebie jeszcze dodatkowej. W eliminacjach to my byliśmy faworytami meczów z Wyspami Owczymi, a nie udało nam się ich wygrać. W barażach o EURO za pewniaka uważano zaś Portugalię, na nas nikt nie stawiał, a jednak to Polska awansowała na turniej. Taka jest piłka. Dlatego nie ma znaczenia, czy to my będziemy faworytem, czy przeciwnik. Wszystko i tak zweryfikuje boisko” – powiedział kapitan polskiej młodzieżówki w rozmowie z portalem „łączy nas piłka”.

Abstrahując od finału biblijnej przypowieści, która zakończyła się przecież po myśli nomen omen Dawida, paradoksalnie może nam się łatwiej grać właśnie z potentatami. Nasza piłka od lat bazuje na kontratakach po wysokim pressingu, a podczas EURO U21 okazje ku temu powinno być wiele.

Dodajmy do tego mocną obsadę naszej bramki, solidny blok defensywny oraz piekielnie mocny środek pola i szybką formację ataku. Nic tylko grać pressingiem i wyprowadzać piorunujące kontry. Zwłaszcza dzisiaj, kiedy rywal nie będzie tak dobrze zorganizowany jak Włosi, ani nie zdominuje nas tak jak Hiszpanie.

Moim zdaniem bukmacherzy mogą się dziś przejechać na niedocenianiu Biało-Czerwonych, a ja spróbuję z tych wysokich kursów skorzystać, grając na nasze zwycięstwo z podpórką.

Przypuszczalny skład reprezentacji Polski do lat 21 na mecz z Belgią: Grabara – Gumny, Witeska, Bielik, Pestka – Dziczek – Szymański, Żurkowski, Jagiełło, Michalak – Kownacki (C).

MeczTypKursBuk
Polska – Belgia1X1.70Fortuna

Prognoza: 6/10.
Transmisja na żywo w Internecie: Polska vs Belgia

Darmowy zakład w Fortunie!

Fortuna zezwolenie Ministerstwa Finansów SC/12/7251/10/WKC/11-12/5565. Udział w nielegalnych grach hazardowych jest karany. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button