Eriksen chce znów grać. Jest szansa, że tak się stanie!

Czy Christian Eriksen będzie mógł wrócić do sportu wyczynowego? Wszystko rozstrzygnie się już wkrótce. Przed Duńczykiem bardzo ważne badania.

Eriksen chce znów grać. Jest szansa, że tak się stanie!
Eriksen chce znów grać. Jest szansa, że tak się stanie!

Kibice piłkarscy na całym świecie zapamiętają upadek Christiana Eriksena podczas pierwszego meczu Danii na Euro 2020. Walka o życie piłkarza na murawie boiska wyglądała dramatycznie, ale wszystko ostatecznie skończyło się dobrze. Co więcej, nie jest wykluczone, że zawodnik będzie mógł wrócić do zawodowego sportu.

Christian Eriksen od powrotu do zdrowia nieustannie dąży do tego, by znów zacząć grać w piłkę na swoim dawnym poziomie. Po tym jak został mu wszczepiony kardiowerter-defibrylator otrzymał zielone światło od swoich lekarzy, jednak to nie jest wystarczające do tego, by grać dla Interu Mediolan, z którym ma kontrakt. Wszystkiemu winne są włoskie przepisy.

Zgodnie z prawem, jakie panuje we Włoszech, żaden sportowiec nie może uprawiać sportu, jeśli posiada poważną wadę serca. Rozwiązaniem byłoby pozbycie się defibrylatora, ale podjęcie takiej decyzji to już coś więcej, niż zgoda na kontynuację uprawiania sportu ze „wspomagaczem”.

Eriksen nie może być w pełni dopuszczony do gry we Włoszech. Jeżeli jednak będzie miał usunięty defibrylator, co potwierdzi, że jego problemy zostały rozwiązane, będzie mógł wrócić do gry dla Interu” – powiedział Francesco Braconaro z Włoskiego Związku Piłki Nożnej.

W Mediolanie zapewniają, że Eriken czuje się dobrze. Jest w znakomitej kondycji fizycznej, a zajścia z Euro 2020 nie odbiły się znacząc na jego zdrowiu psychicznym.

Kluczowe dla Eriksena będą badania, które mają zostać przeprowadzone w październiku. To wtedy zespół lekarzy podejmie decyzję, czy można bezpiecznie usunąć Duńczykowi kardiowerter-defibrylator.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button