Eemi Tervaportti odchodzi z Jastrzębskiego Węgla

W środowy poranek Jastrzębski Węgiel poinformował w oficjalnym komunikacie prasowym, że fiński rozgrywający zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie na zasadzie porozumienia stron ważnego kontraktu i uzyskał na to zgodę. To jeden z ostatnich akordów siatkarskiego okna transferowego przed sezonem 2023/2024 PlusLigi, który startuje w drugiej połowie października.

Eemi Tervaportti odchodzi z PlusLigi! (Fot.: Piotr Sumara/PLS)

Jastrzębski Węgiel: Eemi Tervaportti odchodzi z klubu

Przypominamy, że Eemi Tervaportti trafił do Jastrzębskiego Węgla w 2020 roku z greckiego Olympiakosu Pireus. Już w swoim pierwszym sezonie w barwach klubu z województwa śląskiego fiński rozgrywający zdobył mistrzostwo Polski. W 2021 roku podpisał nową umowę z Jastrzębskim Węglem, która miała obowiązywać na kolejny sezon z możliwością jej przedłużenia o jeszcze jeden rok. Z kolei po sezonie zakończonym wicemistrzostwem kraju, w 2022 roku zawarł nowy kontrakt z jastrzębianami, który miał obowiązywać na dwa lata.

Czytaj też: TAURON Liga 2023/24 – terminarz i transmisje

Tak się jednak nie stanie. Po zakończeniu tegorocznych zmagań, zwieńczonych kolejnym mistrzostwem naszego kraju, reprezentant Finlandii zwrócił się do klubu z prośbą o rozwiązanie ważnej umowy, motywując to chęcią odejścia do innego klubu. Jak czytamy w oficjalnym komunikacie prasowym, Zarząd Jastrzębskiego Węgla ostatecznie przychylił się do prośby zawodnika.

Przyznam, że decyzja Eemiego jest dla mnie zaskakująca. A już na pewno wiele do życzenia pozostawia moment sezonu, w którym poinformował on o tym Klub, gdyż mocno ograniczyło to nasze pole, jeśli chodzi o znalezienie wartościowego następcy. Ale jak już wielokrotnie powtarzałem w tego typu sytuacjach: „Nic na siłę”. Po wypełnieniu wszystkich formalności i zakontraktowaniu nowego zawodnika w jego miejsce, nasze drogi z Eemim Tervaporttim się rozchodzą. Dziękuję mu za grę w naszych barwach, udział w dwóch mistrzostwach Polski i życzę powodzenia w dalszej karierze – mówi Adam Gorol, prezes Jastrzębskiego Węgla.

1. miejsce w rankingu grudzień 2023 – STS

Legalny bukmacher STS zwycięzcą rankingu bukmacherów w miesiącu grudzień 2023. Sprawdź pełne zestawienie i wybierz dla siebie najlepszą stronę do obstawiania!

STS ranking bukmacherów

Jak swoją decyzję tłumaczy sam siatkarz? Eemi Tervaportti postanowił przedstawić swój punkt widzenia. Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że w nowym klubie będzie miał więcej szans na regularną grę, podczas gdy w Jastrzębskim Węglu był tylko zmiennikiem Benjamina Toniuttiego.

Czytaj też: Kwalifikacje olimpijskie siatkarzy na żywo!

Oferta z innego klubu pojawiła się latem i była dla mnie kompletnym zaskoczeniem. Po trzech latach gry w Jastrzębskim Węglu w mniejszej roli, chciałem większej odpowiedzialności i nowych doświadczeń. Decyzja o opuszczeniu Jastrzębskiego Węgla nie była łatwa, ale w tym wieku trzeba wykorzystywać szanse, jakie się przed tobą otwierają. Jestem wdzięczny klubowi, że pozwolił mi odejść i nadal zdobywać doświadczenia związane z grą, którą kocham. Chcę podziękować klubowi, zawodnikom i kibicom. Wiele wspólnie osiągnęliśmy, a dzięki Wam czas w Jastrzębski Węglu był wyjątkowy dla mnie i mojej rodziny – wyjaśnił Eemi Tervaportti, który przenosi się do klubu Epicentr-Podolyany, który jest wicemistrzem Ukrainy.

20 PLN BEZ DEPOZYTU

1. Rejestracja konta w Fortunie z kodem „BETONLINE
2. Zweryfikowanie danych
3. Odebranie bonusu
4. Postawienie kuponu za środki bukmachera!

Dodatkowe 500 PLN na mecz Polska - Wyspy Owcze

Skład Jastrzębskiego Węgla na sezon 2023/2024 będzie istotnie różnił się od tego, który kilka miesięcy temu sięgnął po mistrzowski tytuł i zagrał w finale Ligi Mistrzów CEV. Klub opuścili między innymi Francuzi Boyer i Clevenot, Czech Hadrava oraz Wiśniewski, Macyra czy Dryja. Do drużyny Marcelo Mendeza dołączyli z kolei Francuz Jean Patry, Chorwat Marko Sedlacek, Kanadyjczyk Ryan Scalter i przede wszystkim Norbert Huber.

Źródło: Jastrzębski Węgiel/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X