Dwa kluby PKO Ekstraklasy zwolniły trenerów!

Sobota 31 sierpnia okazała się sądnym dniem dla dwóch trenerów, którzy do wczoraj pełnili role szkoleniowców klubów PKO Ekstraklasy. Mowa o opiekunach Korony Kielce i KGHM Zagłębia Lubin.

Dwa kluby PKO Ekstraklasy zwolniły trenerów! (Fot.: Ekstraklasa SA/materiały prasowe)

Jako pierwszy robotę stracił Gino Lettieri. Korona pod jego wodzą poniosła w piątek porażkę z Jagiellonią Białystok (0:2), co przesądziło o rozstaniu z opiekunem kielczan, który na starcie bieżącego sezonu przegrał aż pięć meczów, gromadząc zaledwie cztery punkty w siedmiu kolejkach zmagań.

„Decyzją zarządu Korona S.A. trener Gino Lettieri został oficjalnie odsunięty od pracy z pierwszym zespołem Korony Kielce. Trwają rozmowy dotyczące przyszłości włoskiego szkoleniowca i jego kontraktu.Wszystkie obowiązki zostały tymczasowo przekazane trenerowi Sławomirowi Grzesikowi, który prowadził dotychczas drużynę rezerw” – napisano w oficjalnym komunikacie prasowym (korona-kielce.pl).

Kilka godzin później podobny los spotkał Holendra Bena van Deala, który wraz z KGHM Zagłębiem Lubin przegrał 2:4 z Wisłą w Krakowie. Po tej porażce „Miedziowi” znaleźli się tuż nad strefa spadkową, z przewagą zaledwie jednego oczka nad zamykającymi stawkę kielczanami.

„Decyzją Zarządu oraz Pionu Sportowego Zagłębia Lubin S.A., w sobotę 31 sierpnia 2019 roku trener Ben van Dael został zwolniony z obowiązku prowadzenia pierwszego zespołu KGHM Zagłębia Lubin. Nazwisko następcy zostanie podane przez Klub w oddzielnym komunikacie. Do czasu zatrudnienia nowego trenera obowiązki szkoleniowca pierwszej drużyny przejmie Paweł Karmelita, II trener „Miedziowych” – napisano w oficjalnym komunikacie (zaglebie.com).

Decyzje włodarzy klubów PKO Ekstraklasy o rozstaniu z trenerami właśnie w tym czasie łatwiej zrozumieć po spojrzeniu w terminarz rozgrywek. Właśnie rozpoczynamy przerwę reprezentacyjną, która potrwa blisko dwa tygodnie, więc następcy zwolnionych trenerów będą mieli trochę czasu na spokojną pracę ze swoimi podopiecznymi.

Cashback w BetClic

Zanim ta przerwa jednak nastąpi, w niedzielę czekają nas trzy ostatnie starcia w ramach 7. kolejki PKO Ekstraklasy. Typy wraz z analizami znajdziesz na Blogu SocerPicks!


BEM Operations Limited zezwolenie z dnia 26 września 2018 r. nr PS4.6831.11.2017. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich. BetFan zezwolenie z dnia 29 października 2018 r. nr PS4.6831.3.2018. Hazard związany jest z ryzykiem i dostępny dla osób pełnoletnich.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + bonus 3 x 777 PLN – www.betfan.pl
Sport
Wiadomości sportowe z najpopularniejszych w kraju dyscyplin. Analizy i typy bukmacherskie od najlepszych w Polsce typerów.

Najlepsi bukmacherzy

betfan online bonus 2021

Zakłady bukmacherskie