Derby Warta – Lech na stadionie przy Bułgarskiej!

Warta Poznań w najbliższych derbach Poznania będzie grała w roli gospodarza, ale wystąpi na stadionie… Lecha. Decyzja została ogłoszona na niespełna miesiąc przed spotkaniem dwóch najlepszych ekip ze stolicy Wielkopolski.

Derby Warta - Lech na stadionie przy Bułgarskiej!
Derby Warta – Lech na stadionie przy Bułgarskiej! (fot. screen YouTube/Kolejorz)

Derby Poznania dwa razy na stadionie Lecha

Kluby podpisały już umowę w tej sprawie, a jednorazową zgodę na zmianę miejsca rozegrania meczu wydała Warcie Poznań Komisja ds. Licencji Klubowych PZPN.

– Tak jak w ubiegłym sezonie, derby Poznania, których gospodarzem będzie Warta, zostaną rozegrane na stadionie przy ul. Bułgarskiej. Zdecydowaliśmy się przenieść ten mecz z Grodziska Wlkp. głównie z myślą o kibicach, aby jak najwięcej ludzi mogło obejrzeć pojedynek dwóch najlepszych poznańskich drużyn w Ekstraklasie. Dla klubu jest to też decyzja biznesowa – więcej osób na trybunach oznacza bowiem wyższe wpływy do budżetu. Wierzymy w to, że wrześniowy mecz będzie przede wszystkim prawdziwym świętem sportowym w stolicy Wielkopolski i kolejnym dowodem na to, że są to #JedyneTakieDerby– mówi członek zarządu Warty Poznań, Maciej Wojdyło.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Cieszymy się, że jest w mieście miejsce, w którym mogą się odbyć piłkarskie derby, ale nadal priorytetem dla Warty jest powrót do Poznania i możliwość rozgrywania oficjalnych meczów ligowych na nowym stadionie przy Drodze Dębińskiej – dodaje.

To będzie już siódmy mecz najwyżej notowanych zespołów piłkarskich stolicy Wielkopolski od momentu powrotu Warty Poznań do PKO Bank Polski Ekstraklasy w 2020 roku. Dwa pierwsze pojedynki derbowe, których gospodarzem byli „Zieloni”, odbyły się na stadionie w Grodzisku Wlkp (od niedawna jest to obiekt o nazwie Stadion Respect Energy). Niemal dokładnie rok temu Warta gościła Lecha na Stadionie Miejskim w Poznaniu. Tak będzie również w tym sezonie – #JedyneTakieDerby odbędą się przy ul. Bułgarskiej.

Posiadacze sezonowych karnetów na mecze Warty Poznań w tym sezonie oraz karnetów na rundę jesienną mają zagwarantowane miejsce na trybunach podczas derbów. W przyszłym tygodniu ruszy sprzedaż biletów na ten pojedynek.

W najbliższej kolejce Ekstraklasy Warta Poznań zagra na wyjeździe z Radomiakiem Radom. „Kolejorz” z kolei w tę sobotę zagra przeciwko Górnikowi Zabrze.

5 / 5. Ocen: 194

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X
0
Dodaj swój komentarz.x