Dawid Dulski atakującym Norwida Częstochowa!!!

To już oficjalna informacja! Reprezentant Polski Dawid Dulski związał się kontraktem z Exact Systems Norwidem Częstochowa i w sezonie 2023/24 występował będzie w błękitno-granatowych barwach beniaminka PlusLigi! To jeden ze zdecydowanie najciekawszych ruchów podczas dobiegającego końca letniego okna transferowego przed startującymi w październiku rozgrywkami klubowymi.

Norwid Częstochowa: Dawid Dulski atakującym beniaminka! (Fot.: @KSNorwid on Twitter)

Dawid Dulski dołączył do beniaminka PlusLigi 2023/24

21-letni siatkarz uchodzi za jeden z największych talentów w polskiej siatkówki, co w tym roku dostrzegł nawet selekcjoner reprezentacji Polski Nikola Grbić, który powołał go i dał szansę zagrać podczas jednego z turniejów Ligi Narodów 2023. Tych występów byłoby pewnie więcej, gdyby nie problemy zdrowotne, które pojawiły się w sezonie międzynarodowym.

Co jeszcze wiemy o najnowszym nabytku beniaminka spod Jasnej Góry? Dawid Dulski urodził się w 1 listopada 2002 roku. Mierzy 210 cm wzrostu i bez słowa przesady jest uznawany przez praktycznie wszystkich fachowców za największy talent na polskich parkietach, jeśli mowa o zawodnikach urodzony już w XXI wieku. Dulski zdążył już wystąpić w czterech spotkaniach VNL. W potyczkach z Francją, Iranem, Bułgarią i Serbią zdobył łącznie 33 punkty. Aktualnie wraz z Damianem Kogutem pod okiem trenera Dariusza Luksa przygotowuje się do Uniwersjady w Chengdu.

„Gra w Norwidzie na pewno pozwoli mi na rozwój siatkarski oraz zdobycie cennego doświadczenia. Mam nadzieje, że razem z zespołem stworzymy niesamowitą atmosferę, która będzie przynosić rezultaty na boisku. Liczę także na ogromne wsparcie i wspaniały doping naszych kibiców” – powiedział Dawid Dulski, nowy atakujący Exact Systems Norwida Częstochowa.

Czytaj też: Kiedy grają polscy siatkarze w Lidze Narodów 2023?

Na koniec warto jeszcze przypomnieć dotychczasową ścieżkę klubową utalentowanego atakującego. Dawid Dulski występował m.in. w SMSie PZPS Spała, AZSie AGH Kraków, a ostatnio w zespole Aluron CMC Warta Zawiercie. W sezonie 2022/23 wystąpił w 36 meczach PlusLigi zdobywając łącznie 159 punktów.

GoBet bonus powitalny - 930 PLN na start
GoBet bonus powitalny – 930 PLN na start

PlusLiga 2023/24: Kadra Exact Systems Norwid Częstochowa

  • Rozgrywający: Tomasz Kowalski, Byron Keturakis
  • Atakujący: Rafał Sobański, Mateusz Borkowski, Dawid Dulski
  • Przyjmujący: Damian Kogut, Krzysztof Gibek, Oskar Espeland,
  • Środkowi: Bartosz Schmidt, Bartłomiej Janus, Piotr Hain, Łukasz Rymarski
  • Libero: Sho Takahashi, Marcin Jaskuła

Przypominamy, że inauguracyjną kolejkę sezonu 2023/2024 PlusLigi zaplanowano na 20-23 października. Beniaminek spod Jasnej Góry w pierwszym meczu podejmie Ślepsk Malow Suwałki, a w drugiej serii gier (25 października) zmierzy się na wyjeździe z… Aluronem CMC Wartą Zawiercie, więc Dawid Dulski nie będzie musiał długo czekać na potyczkę ze swoimi kolegami.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Źródło: Exact Systems Norwid Częstochowa/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X