David Smith pierwszym wzmocnieniem ZAKSY!

Pierwszym nowym nabytkiem, który dołączy do kadry mistrza naszego kraju w piłce siatkowej mężczyzn przed nowym sezon jest amerykański środkowy David Smith – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym klubu z Kędzierzyna-Koźla.​

David Smith pierwszym wzmocnieniem ZAKSY! (Fot. CEV)

Zanim ogłoszono pierwsze wzmocnienie ZAKSY na sezon 2019/20 kibice zostali poinformowani o tym, kto po wywalczeniu mistrzowskiego tytułu pożegna się z drużyną. Takich zawodników będzie w sumie aż sześciu. Mowa o Tomaszu Kalembce, Brandonie Koppersie, Mateusz Sacharewiczu, Jamesa Shawa, którzy nie odegrali większej roli oraz o Rafale Szymurze, który przechodzi do GKS-u Katowice i Mateuszu Bieńku, który po latach występów w PlusLidze zdecydował się spróbować swoich sił we włoskiej Serie A1 i to od razu w barwach Cucine Lube Civitanovy.

„Wszystkim naszym mistrzom dziękujemy za reprezentowanie barw ZAKSY Kędzierzyn-Koźle, ciężką pracę, zaangażowanie, pozostawione na boisku serce i życzymy powodzenia oraz dalszych sukcesów na siatkarskich boiskach – doceniając wkład w budowę zespołu na miarę mistrza kraju, mówił prezes ZAKSY Kędzierzyn-Koźle” – powiedział prezes Sebastian Świderski, cytowany w klubowym komunikacie.

David Smith, dla którego kędzierzynianie będą już czwartym klubem w PlusLidze, będzie miał za zadanie zastąpić właśnie popularnego „Bienia”. We wcześniejszych klubach, jeśli tylko otrzymywał szanse regularnych występów to na ogół je wykorzystywał. Tak było w Cerrad Czarnych Radom, Aluronie Virtu Warcie Zawiercie czy Asseco Resovią Rzeszów, ale też w Tours VB, z którym święcił swoje największe sukcesy.

Sprowadzenie amerykańskiego środkowego to zapewne nie ostatni ruch ZAKSY na rynku transferowym. Choć wielkich zmian nie należy się spodziewać, bo do drużyny powinni dołączyć dotychczas wypożyczeni do Zawiercia środkowy Artur Rejno i przyjmujący Kamil Semeniuk.

0 / 5. Ocen: 0

Nowa oferta bonusów od legalnych bukmacherów Darmowy bonus bez depozytu 29 PLN (kod: BETONLINE) – www.sts.pl
Zakład bez ryzyka 550 PLN (kod promocyjny: KOD550) – www.betclic.pl
Bez ryzyka 600 PLN (kod: BETONLINE) + bonus 3 x 777 PLN – www.betfan.pl
Sport
Wiadomości sportowe z najpopularniejszych w kraju dyscyplin. Analizy i typy bukmacherskie od najlepszych w Polsce typerów.

Najlepsi bukmacherzy

betfan online bonus 2021

Zakłady bukmacherskie