Czterech polskich skoczków z Kadry B pojedzie do Rasnova

Już w najbliższym tygodniu na Trambulina Valea Carbunarii (HS97) w rumuńskim Rasnovie odbędzie się ostatni konkurs indywidualny przed Mistrzostwami Świata w Planicy. Do Rumunii zamiast czołowych polskich skoczków na czele z Dawidem Kubackim pojedzie czterech skoczków z kadry B prowadzonej przez Macieja Maciusiaka.

Jan Habdas wystartuje podczas Pucharu Świata w rumuńskim Rasnovie. Foto: Jan Habdas/Instagram

Skład reprezentacji Polski na Puchar Świata w Rasnovie poznany

Tymi zawodnikami, których zobaczymy podczas weekendu na skoczni normalnej w Rasnovie są: Jan Habdas, Tomasz Plich, Kacper Juroszek i Maciej Kot. Dla Habdasa i Plicha będzie to kolejna szansa po Lake Placid do zdobycia kolejnych punktów w tegorocznym sezonie Pucharu Świata, natomiast Juroszek i Kot będą walczyć o osiągnięciu planu minimum, jakim byłoby dostanie się do punktowej trzydziestki podczas konkursu indywidualnego, który odbędzie się w najbliższą sobotę, natomiast w niedzielę skoczkowie powalczą w konkursie duetów.

Wiele reprezentacji narodowych postanowiło jednak opuścić zawody w Rasnovie, aby w pełni skupić się na zbliżającą się imprezę tego sezonu, jaką są MŚ w słoweńskiej Planicy. Do Rumunii nie poleci oprócz podopiecznym Thomasa Thurnbichlera, także aktualny lider PŚ – Halvor Egner Granerud, czy Anze Lanisek obecnie trzeci zawodnik w klasyfikacji generalnej Pucharu Świata. Nieoficjalnie mówi się także iż Japończycy i Austriacy postanowią zrobić sobie przerwę od skoków na skoczni rumuńskiej.

Wraz z czterema zawodnikami w podróż do Rumunii uda się sztab trenerski w składzie: Daniel Kwiatkowski, Grzegorz Miętus, Kamil Skrobot oraz Magdalena Wójcik.

W Rasnovie odbędą się również konkursy kobiet, jednak na obecną nie wiadomo, czy żeńska reprezentacja Polski postanowi pojechać do Rumunii, aby powalczyć o zdobycie jakichś punktów do Pucharu Świata.

Źródło: Polski Związek Narciarski

0 / 5. Ocen: 0

Miłosz Sojka

Na Sport1 zajmuje się głównie newsami piłkarskimi z kraju i ze świata. Interesują się także sportami walki, zwłaszcza Fame MMA i KSW.

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button
0
Dodaj swój komentarz.x