Cristiano Ronaldo zamieni Juventus na Manchester City?!

Niesamowity przebieg ma tegoroczne okno transferowe w Europie. Najpierw klub zmienił Leo Messi, przechodząc na zasadzie wolnego transferu z FC Barcelony do Paris Saint-Germain, teraz do zmiany PSG na Real Madryt sposobi się Kylian Mbappe, a jakby tego było mało, zaczęły pojawiać się doniesienia, że Cristiano Ronaldo opuści jeszcze tego lata Juventus Turyn i wróci do angielskiej Premier League!

Cristiano Ronaldo zamieni Juventus na Manchester City?!

Cristiano zamieni Turyn na Manchester?

Kilka dni temu portugalski gwiazdor apelował do mediów, żeby przestały zajmować się plotkami transferowymi na jego temat, bo nie ma nic na rzeczy, jeśli chodzi o przenosiny ze „Starej Damy” do Realu Madryt czy jakiegokolwiek innego klubu. Dziennikarze średnio się tym przyjęli i dziś kibice żyją kolejnym odcinkiem sagi transferowej z CR7 w roli głównej.

Najnowsze rewelacje na temat przyszłości jednego z dwóch najlepszych piłkarzy świata w XXI wieku przynosi nam francuska L’Eqipue, która donosi, że Cristiano Ronaldo chętnie zagrałby ponownie na Wyspach Brytyjskich. Oczywiście w Manchesterze, skąd przeniósł się do Realu Madryt. Inna byłaby tylko drużyna, bo obecnie mowa o transferze nie do United tylko do City, które szuka napastnika.

W weekend włoskie media żyły tym, że największa gwiazda „Juve” zaczęła ligowy mecz z Udinese Calcio na ławce rezerwowych. Dziennikarze donosili, że to miała być zagrywka samego piłkarza, który w ten sposób chce wymusić zgodę na transfer jeszcze tego lata, na rok przed końcem jego umowy ze „Starą Damą”.

Teraz te doniesienie zdaje się potwierdzać francuska prasa, która przekonuje, że agent zawodnika spotkał się z włodarzami Manchesteru City, którzy nie potrafią od tygodni przekonać Tottenhamu Londyn do sprzedaży Harry’ego Kane’a, który był opcją numer jeden dla Pepa Guardioli. Z kapitana reprezentacji Anglii trzeba wyłożyć grubo ponad 100 milionów euro, a i taka oferta może zostać odrzucona ze względów ambicjonalnych właściciela „Kogutów”.

Sprowadzenie na Etihad Stadium Cristiano Ronaldo, jeśli mowa o kwocie odstępnego, byłaby dużo tańsza, bo Juventus Turyn zgodziłby się oddać piłkarza za łącznie 60 milionów euro. Byłby też gotów włączyć w transakcję Bernardo Silvę, który chce opuścić Anglię.

Letnie okno transferowe w Europie zamyka się we wtorek 31 sierpnia o godzinie 23:59. Pewnie do tego czasu media będą nas bombardować spekulacjami na temat przyszłości największych gwiazd światowego futbolu.

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button