Chiny nie pokażą Premier League w obawie przed proukraińskimi akcjami

Fani piłki nożnej z Chin nie obejrzą w ten weekend meczów angielskiej Premier League. W Państwie Środka obawiają się proukraińskich akcji kibiców na trybunach.

Chiny nie pokażą Premier League w obawie przed proukraińskimi akcjami
Chiny nie pokażą Premier League w obawie przed proukraińskimi akcjami

Chiny wycofują transmisje z Premier League

Kibice z Chin coraz częściej nie tylko goszczą na trybunach europejskich obiektów piłkarskich, ale także bardzo chętnie w swoich domach oglądają rozgrywki futbolowe odbywające się na Starym Kontynencie. Jedną z najpopularniejszych lig w Państwie Środka jest angielska Premier League, gdzie występuje wiele gwiazd światowego formatu.

Dziennikarz BBC News, Dan Roan, poinformował w mediach społecznościowych, że Chińczycy prawdopodobnie nie obejrzą w ten weekend meczów rozgrywanych w ramach Premier League. Nie wiadomo, jaki – i czy w ogóle – podany zostanie oficjalny powód takiej decyzji. Wiadomo jednak, że chodzi o wojnę w Ukrainie.

Podczas najbliższej kolejki Premier League znów miało dojść do proukraińskich akcji zorganizowanych przez kibiców oraz piłkarzy. W obawie właśnie przed tymi wydarzeniami Chińczycy zamierzają wycofać wszystkie relacje telewizyjne z ligi angielskiej, jakie miały być pokazane w kraju.

W Państwie Środka nie zobaczą antywojennych protestów?

Ostateczna decyzja w tej sprawie prawdopodobnie już zapadła, chociaż jeszcze oficjalnie nie zostało to potwierdzone i nie wiadomo, czy tak już nie pozostanie. Chińscy kibice będą jednak prawdopodobnie niepocieszeni faktem, że nie uda im się obejrzeć chociażby niedzielnych derbów Manchesteru.

Transmisje ze spotkań angielskiej ekstraklasy mogłyby być transmitowane w Chinach dopiero po pierwszym gwizdku sędziego, a więc już po większości gestów solidarności z Ukrainą. Tamtejsza telewizja obawia się jednak o to, że także w trakcie spotkań może dochodzić do mniejszych lub większych akcji antywojennych wymierzonych przeciwko Rosji, stąd też miała zapaść taka, a nie inna decyzja.

W sobotę w Premier League dojdzie do ciekawie zapowiadającego się meczu Liverpoolu z West Hamem. Na 6 marca z kolei zaplanowano wspomniane już derby z udziałem najlepszych ekip z Manchesteru.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Subscribe
Powiadom o
guest
0 komentarzy
Inline Feedbacks
View all comments
Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X
0
Dodaj swój komentarz.x