Chelsea próbowała pozykać… własnego zawodnika

Kontuzja Bena Chilwella sprawiła, ze pozycja lewego obrońcy/wahadłowego, która zdawała się być w Chelsea mocno obstawiona, stała się jednym z jej największych problemów. Z tego powodu Thomas Tuchel postanowił ściągnąć wypożyczonego przed sezonem Emersona, ale to się nie udało.

Czy Chelsea sprowadzi lewego obrońcę? (Fot.: pixabay)

Po co Chelsea Emerson?

Z prostego powodu – brakuje im dobrego lewego wahadłowego, ponieważ zerwanie więzadeł krzyżowych wykluczyło Bena Chilwella z grania do końca sezonu. W tym momencie jedynym nominalnie grającym na lewym boku obrony zawodnikiem jest Marcos Alonso, znany ze swoich wahań formy. Ponadto wiadomo, że Hiszpan od zawsze bardziej ceniony jest za grę do przodu i posiada braki w obronie, co szczególnie uwydatnia ustawienie z 4 obrońców, po które ostatnio sięga Thomas Tuchel.

Niemiecki szkoleniowiec uznał zatem, że najrozsądniejszym rozwiązaniem w tej sytuacji będzie ściągnięcie Emersona z wypożyczenia do Lyonu. Problem w tym, że Chelsea nie zabezpieczyła sobie takiej możliwości przy zawieraniu umowy.

W efekcie czego doszło do sytuacji, w której klub z Londynu oferował Olympique aż 5 milionów euro rekompensaty za zerwanie umowy i ściągnięcie własnego zawodnika z wypożyczenia pół sezonu przed jego końcem. Na tę ofertę stanowczo zareagował trener Peter Bosz, który wprost powiedział, że klub zatrzymuje Brazylijczyka. Mający zaufanie do trenera prezydent Aulas poparł tę decyzję, wiedząc, że ciężko będzie znaleźć zastępstwo w krótkim czasie.

W takim wypadku Chelsea prawdopodobnie uda się na poszukiwania w stronę rynku transferowego. Głównym celem miał być Lucas Digne z Evertonu, jednak ten szybko został zgarnięty przez Aston Ville, która bez wahania wyłożyła 25 milionów funtów za Francuza.

Londyńczykom oferowany był Kurzawa z PSG, jednak Thomas Tuchel zdaje się być nieprzekonany co do tej opcji. W tej sytuacji na główny plan może wysunąć się Sergino Dest z Barcelony, która chcąc zejść w pensji może sprzedać swojego gracza.

Jeżeli nie uda się nikogo sprowadzić w bieżącym oknie, opcją jest wracający po kontuzji Recce James, który choć nominalnie gra na prawej stronie, jest w stanie zagrać też z lewej oraz wracający z wypożyczenia z Flamengo Kenedy.

Źródło: Livesports

STS z kodem BETONLINEBonus
Bonus za 3 depozyty1500 PLN
Zakład bez ryzyka100 PLN
Bonus za zadania60 PLN
Kod promocyjnyBETONLINE
Logowaniewww.STS.pl
Aktualna oferta bonusów Polskiego bukmachera STS

5 / 5. Ocen: 1

Source
Goal.com

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X