Chalidow zmierzy się z Soldiciem. Wiemy, kiedy walka!

Roberto Soldić zmierzy się z Mamedem Chalidowem podczas jednej z najbliższych gal KSW. Kiedy dojdzie do tego starcia?

MMA
Chalidow zmierzy się z Soldiciem. Wiemy, kiedy walka!

Soldić obronił pas mistrzowski i rzucił wyzwanie nowemu rywalowi

W sobotni wieczór 4 września odbyło się KSW 63. W walce wieczoru Roberto Soldić nie miał większych problemów z pokonaniem Patrika Kincla i tym samym obronił pas mistrzowski swojej kategorii wagowej. Na 26-latka nie ma mocnych w Konfrontacji Sztuk Walki, a on sam ciągle szuka sobie nowych wyzwań. Ostatnio obrał sobie za cel pokonanie polskiej legendy MMA.

Po main evencie KSW 63 popularny „Robocop” rzucił wyzwanie Mamedowi Chalidowowi. Chorwat chciałby zmierzyć się z tym zawodnikiem, by wszystkim udowodnić, że jest w stanie bić się nawet z najbardziej doświadczonymi w sportach walki. Mameda z całą pewnością do takich można zaliczyć.

Chalidow w ostatnim czasie sam narzekał na to, że bardzo długo czeka na kolejną propozycję walki od organizatorów. Od blisko roku nie widzieliśmy czeczeńskiego zawodnika z polskim paszportem w akcji, a przecież wygrał on z samym Scottem Askhamem, co można uznać za spore osiągnięcie.

Chalidow gotowy walczyć

Nie wiadomo, czy Soldić usłyszał apel Chalidowa do Kawulskiego i Lewandowskiego, czy może sam zdecydował się spróbować swoich sił w pojedynku z legendą KSW. Wydaje się jednak, że ostatecznie rzeczywiście dojdzie do starcia Chalidow vs Soldić.

Osoby stojące za przygotowywaniem gal KSW potwierdzili już, że jest sporo osób chcących zobaczyć Soldicia w walce z Chalidowem. I taki pojedynek zostanie zorganizowany. Wiadomo też, kiedy. Niestety, mamy tutaj niekoniecznie dobre wiadomości dla niektórych fanów.

Chalidow vs Soldić. Kiedy walka?

„Robocop” stoczył pojedynek we wrześniu, więc na kolejnym będzie mógł stawić się już na pewno nie w tym roku. Z aktualnych nieoficjalnych informacji wynika, że KSW z udziałem Chalidowa i Soldicia miałoby się odbyć gdzieś w pierwszej połowie 2022 roku.

Co na to jeden z zainteresowanych? Mamed nie krył zadowolenia z faktu, że wreszcie rzucone mu zostało wyzwanie. „Ta nasza walka jest nieunikniona, więc zróbcie to – zorganizujcie nam walkę! – powiedział Chalidow.

Czy 41-letni zawodnik z Polski będzie w stanie poradzić sobie z piorunująco dobrym Chorwatem? Przekonamy się.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button