Były reprezentant Polski trafił do piątoligowca

Zaskakujący transfer w najniższych szczeblach rozgrywkowych w Polsce. Były reprezentant kraju, Maciej Małkowski, trafił do występującej w piątej lidze Barciczanki Barcice. Wcześniej zawodnik grał na zapleczu ekstraklasy.

Były reprezentant Polski trafił do piątoligowca
Były reprezentant Polski trafił do piątoligowca (Fot. Facebook)

Małkowski zagra w piątej lidze

Małkowski w swojej karierze rozegrał aż 190 meczów w najwyższej klasie rozgrywkowej w Polsce. Był zawodnikiem takich klubów jak Odra Wodzisław, GKS Bełchatów, Górnik Zabrze czy Zagłębie Lubin. Zdobył w nich łącznie 17 bramek i zaliczył udział przy innych 26 golach.

Nowy nabytek piątoligowca ma za sobą również epizod w reprezentacji Polski. W 2008 roku wystąpił w spotkaniu przeciwko Serbii, natomiast rok później miał okazję zagrać w narodowych barwach przeciwko Litwie. Zawodnik z Jastrzębia-Zdroju więcej powołań nie otrzymywał, jednak cały czas był aktywnym piłkarzem. Jeszcze niedawno występował na zapleczu ekstraklasy, grając w barwach Sandecji Nowy Sącz.

Teraz wiemy już, że 36-latek zmieni barwy klubowe. Zatrudnił go Paweł Cieślikowski, z którym miał okazję pracować jeszcze za czasów gry w Nowym Sączu. Prezes Barciczanki Barcice jest bardzo szczęśliwy z faktu, że udało mu się zakontraktować tak utalentowanego piłkarza. Celem klubu jest awans do czwartej ligi, a pomoc Małkowskiego ma być przy tym nieodzowna.

Duże wzmocnienie Barciczanki Barcice

Bardzo się cieszę z faktu, że tak doświadczony zawodnik jak Maciej Małkowski dołączył do naszej drużyny. Znam go jeszcze z czasów, gdy razem pracowaliśmy w Sandecji Nowy Sącz. To świetny piłkarz, z ponadprzeciętnymi umiejętnościami. Między innymi on był ojcem awansu „Biało-czarnych” do Ekstraklasy. Wierzę, iż szybko wkomponuje się w zespół i razem osiągniemy cel, jakim jest awans do IV ligi – mówi cytowany na Facebooku prezes Barciczanki.

O awans nowej drużynie byłego reprezentanta Polski nie powinno być trudno. Zajmuje ona pierwsze miejsce w tabeli i może pochwalić się nie tylko kompletem punktów, ale również 70 strzelonymi golami przy zaledwie 7 straconych.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Wiadomości sportowe

Back to top button