Belg Tomas Rousseaux nowym przyjmującym Asseco Resovii!

Do kadry Asseco Resovii na przyszły sezon dołączy nowy przyjmujący, Tomas Rousseaux. Belgijski siatkarz związał się z rzeszowskim zespołem dwuletnim kontraktem – poinformowano w oficjalnym komunikacie prasowym klubu ze stolicy Podkarpacia.

Belg Tomas Rousseaux nowym przyjmującym Asseco Resovii! (Fot.: FIVB/volleyball.world)
Belg Tomas Rousseaux nowym przyjmującym Asseco Resovii! (Fot.: FIVB/volleyball.world)

W klubowym komunikacie przypomniano, że najnowszy nabytek rzeszowian urodził się w belgijskim Jette i pochodzi z siatkarskiej rodziny.Co ciekawe, jego siostra Helene, która tak jak on jest reprezentantką Belgii, dwa ostatnie lata swojej kariery spędziła właśnie w… Rzeszowie, gdzie broniła barw Developresu SkyRes Rzeszów.

Teraz w jej ślady idzie trzy lata młodszy brat, który ma być jednym z tych zawodników, którzy umożliwią powrócić Asseco Resovii na szczyt PlusLigi, która Tomasowi nie jest obca. Klub z Rzeszowa będzie bowiem już jego trzecim w Polsce, wcześniej grał w Indykpolu AZS Olsztyn i GKS-ie Katowice.

W zakończonym kilka tygodni temu sezonie barwach klubu z Górnego Śląska rozegrał 26 meczów zdobywając w nich łącznie 363 punkty. Na jego transfer miał nalegać były już trener katowiczan, Piotr Gruszka, który tak jak Belg zamienia Katowice na Rzeszów.

Tomas Rousseaux związał się z rzeszowianami dwuletnim kontraktem, a podczas pierwszego z nich o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował będzie z Rafałem Buszkiem i Nicolasem Marechalem.

Dotychczasowy przebieg kariery:

· … – Kruikenburg Ternat (Belgia)

· 2011 – 2012 Topsport School Vilvoorde (Belgia)

· 2012 – 2015 Volleytem Roeselare (Belgia)

· 2015 – 2016 Vero Volley Monza (Włochy)

· 2016 – 2017 VfB Friedrichshafen (Niemcy)

· 2017 – 2018 AZS Olsztyn

· 2018 – 2019 GKS Katowice

· 2019 – 2021 Asseco Resovia Rzeszów

0 / 5. Ocen: 0

Bartosz Kamiński
Bartosz Kamiński
Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Podobne do: Belg Tomas Rousseaux nowym przyjmującym Asseco Resovii!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P