Będzie polski finał siatkarskiej Ligi Mistrzów 2022/23!!!

To nie piękny sen a rzeczywistość!!! Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle po raz trzeci z rzędu zagra w wielkim finale siatkarskiej Ligi Mistrzów. Po wygranej 3:1 w Kędzierzynie-Koźlu polskiej drużynie do awansu wystarczyła wygrana dwóch setów na terenie rywala. Ten cel mistrzowie Polski osiągneli już w dwóch pierwszych setach meczu i tym samym dołączyli do Jastrzębskiego Węgla, który już wczoraj zapewnił sobie awans do turyńskiego SuperFinału!!!

Fot.: Piotr Sumara/PlusLiga (materiały prasowe)

Siatkarska LM: ZAKSA zagra w wielkim finale

Broniący tytułów wywalczonych w 2021 i 2022 roku siatkarze z Kędzierzyna-Koźla po raz drugi na przestrzeni ostatnich ośmiu dni udzielili bolesnej lekcji siatkówki drużynie z Perugii, która została zbudowana za ogromne środki. Kto nie widział,, niech żałuję lub… zapozna się z relacją tekstową przygotowaną przez Biuro Prasowe Grupy Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle, którą cytujemy poniżej całości:

Już początek rywalizacji to wymiana sił w ataku i długie wymiany, w tych lepiej reagowali nasi zawodnicy, a seria celnych zagrywek Davida Smitha dała nam prowadzenie 3:1. Miejscowi szybko zareagowali, niwelując dystans przy zagrywkach Giannelliego i od stanu po 6 walka rozpoczęła się na nowo. Kolejne skuteczne ataki Aleksandra Śliwki i Bartosza Bednorza były gwarantem sukcesu (11:11). Bartek do celnych ataków dodał regularny serwis, kolejne bloki na Kamilu Semeniuku i potknięcia gospodarzy miały odzwierciedlenie na tablicy wyników i przy stanie 11:14 Andrea Anastasi musiał przerwać grę. Podobnie jak w początkowej fazie seta również tym razem Włosi zdołali szybko wrócić do gry (13:15). Wykorzystując dokładność dograń swoich kolegów Marcin Janusz uaktywnił gr przez środek, a tam regularnie punktowali Dima Pashytskyy z Davidem Smithem (13:15). Kędzierzynianie kontynuowali cierpliwą grę, spokojnie obijając blok rywali. Niezmiennie nie do zatrzymania był duet Bednorz/ Śliwka i w końcówce seta trzypunktowy dystans sprzyjał naszej drużynie (17:20). W szeregach rywali nie obyło się bez zmian, i tak na boisku w miejsce Rychlickiego pojawił się Herrera, a chwilę później w polu serwisowym gospodarzy zameldował się Płotnicki i zrobiło się nerwowo (22:22). Tę wojnę nerwów perfekcyjnie przetrzymał nasz zespół, seta zakończył efektowny blok kędzierzynian (23:25).

Kolejny fragment spotkania nie rozpoczął się po myśli ZAKSY, celność zagrywek Flavio niestety miała odzwierciedlenie na tablicy wyników (4:1). Nasz zespół z niewygodnego ustawienia wyprowadził Aleksander Śliwka. W systematycznym odrabianiu strat pomogły ataki Łukasza Kaczmarka, niestety nie obyło się bez problemów i wciąż to Włosi byli o krok dalej (6:4, 9:6). Sytuacje odwróciło pojawienie się Davida Smitha w polu serwisowym, znakomita seria amerykańskiego środkowego i seria bloków kędzierzynian wyprowadziła nasz zespół na prowadzenie -13:10. Dopiero atak Leona przerwał tę serię, kapitanowi Perugii perfekcyjnie odpowiedział Bartosz Bednorz i utrzymywaliśmy dystans (11:14). Podopieczni Andrei Anastasiego co prawda odrobili nieco straty po asie serwisowym Leona, zapał rywali ostudził jednak blok Davida Smitha na Leonie (14:17). W zagraniach z drugiej linii nie mylił się Bartosz Bednorz, coraz częściej piłki w aut posyła. ł natomiast Herrera i prowadzenie ZAKSY wzrosło do czterech punktów Kiedy rywale niebezpiecznie się zbliżyli (17:19) Tuomas Sammelvuo zdecydował się przerwać grę, po wznowieniu rywalizacji efektownym blokiem popisał się David Smith, miejscowi coraz częściej się mylili. W kluczowej fazie seta ponownie szeregi przeciwnika skutecznie poruszył David Smith, prowadząc nasz zespół do celu (18:24). Po ataku Bartosza Bednorza było już 18:24. Punkt, na miarę awansu do Superfinału Ligi Mistrzów zdobyliśmy po punktowym bloku na Kamilu Semeniuku (18:25).

Dlaczego warto?BukmacherBonus
🔥 Najwyższe kursySuperbet3754 PLN
📱 Najlepsza aplikacjaeTOTO200 PLN
❤️ Najlepsza oferta na startSTS1660 PLN
🎪 Najwięcej rynkówFortuna630 PLN
🤩 Najciekawsza promocjaFuksiarz500 PLN
Ranking najlepszych ofert 2023

W trzecim secie trener Sammelvuo zdecydował się na zmiany w składzie, na boisku zameldowali się Przemysław Stępień, Bartłomiej Kluth, Adrian Staszewski, Wojciech Żaliński, Norbert Huber, Twan Wiltenburg i Korneliusz Banach (libero). Tę partię nieco lepiej rozpoczęli gospodarze, którzy wykorzystując potknięcia naszego zespołu prowadzili 3:1. Celne zagrania Adriana Staszewskiego i Bartłomieja Klutha w ekspresowym tempie zniwelowały dystans (3:4). Przy wymianie ciosów na siatce na zagrania naszych zawodników odpowiadał Herrera i wciąż to zespół trenera Anastasiego był o krok dalej (9:7). Nieco problemów wkradło się u nas przy zagrywkach Ropret i po serii punktowej Perugia prowadziła 12:7. W zagraniach z szóstej strefy nie mylił się Kamil Semeniuk i niestety tym razem to nasi rywale utrzymywali prowadzenie (14:8). Pięciopunktowy dystans udało się zniwelować przy celnych zagrywkach Norberta Hubera (18:15). W kluczowej fazie seta nie do zatrzymania był Herrera, nasz zespół walczył do końca, jednak kolejne zagranie kubańskiego atakującego zakończyło seta (25:19).

Zdecydowanie lepiej dla naszego zespołu rozpoczął się czwarty set spotkania, celne zagrania Adriana Staszewskiego na lewym skrzydle wyprowadziły nas na dwupunktowe prowadzenie 5:3. Po odpowiedzi Herrery utrzymywała się wymiana ciosów na siatce. Nie obyło się bez zwrotów akcji, Włochów na prowadzenie wyprowadził jeszcze Płotnicki (10:9). Po kolejnych kontratakach zwieńczonych zagraniami Kamila Semeniuka podopieczni Andrei Anastasiego odskoczyli nam na dwa oczka. Cierpliwa gra kędzierzynian o raz kolejny poskutkowała, tym razem to nasz zespół zanotował serię punktową, głównie za sprawą regularności Adriana Staszewskiego w polu serwisowym (17:17). Włochów po raz kolejny na prowadzenie wyprowadził Mengozzi i to ZAKSA musiała odrabiać straty (20:18). W kluczowej fazie seta rywale boleśnie przypomnieli sobie o skuteczności potrójnego bloku kędzierzynian i od stanu 21:21 walka rozpoczęła się na nowo. Mimo że sprawa awansu została już rozstrzygnięta nie brakowało emocji, punktowy serwis Bartłomieja Klutha dał nam prowadzenie w kluczowej fazie seta (22:23). W grze na przewagi efektownym blokiem popisał się jeszcze Przemysław Stępień, seta i cały mecz zakończył zerwany atak gospodarzy (25:27).

Sir Sicoma Monini Perugia vs Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle 1:3 (23:25, 18:25, 25:19. 25:27)

Sir Sicoma: Giannelli (2), Rychlicki (1), Leon (10), Russo (1), Gualberto (6), Semeniuk (12), Piccinelli (libero) oraz Colaci (libero), Herrera (13), Sole (7), Plotnickij (10), Ropret (1) i Mengozzi (4)
ZAKSA: Kaczmarek (5), Janusz (1), Bednorz (13), Śliwka (4), Smith (6), Paszyckij (6), Shoji (libero) oraz Stępień (1), Wiltenburg (4), Staszewski (9), Kluth (9), Żaliński (4), Banach (libero) i Huber (6)

SuperFinały tegorocznych rozgrywek Ligi Mistrzów oraz Ligi Mistrzyń odbędą się 20 maja w Turynie. W męskim finale Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle zmierzy się z Jastrzębskim Węglem. U pań jesteśmy po pierwszych półfinałach, w których Igor Gorgonzola Novara pokonał 3:2 Eczacibasi Dynavit Stambuł a VakifBank Stambuł został rozbity do zera przez Fenerbahce Opet Stambuł.

Źródło: volley24.pl/Grupa Azoty ZAKSA Kędzierzyn-Koźle (materiały prasowe)

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Kurs 200.0 na West Ham lub Fiorentinę. Możesz zagrać!

This will close in 0 seconds