Bayern Monachium przedłuży umowę z filarem drużyny

W przyszłym roku wygaśnie obecny kontrakt Manuela Neuera z mistrzami Niemiec. Florian Plettenberg, dziennikarz niemieckiego oddziału Sky Sport informuje, że Bayern Monachium jest już coraz bliżej podpisania nowej umowy z 35-letnim bramkarzem.

Manuel Neuer wkrótce otrzyma nowy kontrakt (Fot.: FC Bayern München/Facebook)

Neuer niebawem otrzyma nowy kontrakt

Manuel Neuer przeprowadził się do klubu z Allianz Arena latem 2011 roku. Niemiec został wykupiony z Schalke 04 Gelsenkirchen za około 30 milionów euro. Do tej pory bramkarz rozegrał prawie 300 meczów dla Bayernu Monachium w Bundeslidze. Na przestrzeni lat stał się niekwestionowanym liderem drużyny. Nie powinno zatem nikogo dziwić, że monachijczycy pracują nad nową umową dla 35-latka. Obecny kontrakt Neuera obowiązuje do końca czerwca 2023 roku.

Florian Plettenberg informuje, że zawodnik prowadzi już zaawansowane rozmowy z władzami klubu na temat swojej przyszłości. Dziennikarz nie ma najmniejszych wątpliwości, że bramkarz wkrótce otrzyma nową umowę. Według nieoficjalnych doniesień kontrakt zostanie przedłużony o dwa lata.

Manuel Neuer jest jednym z najlepiej zarabiających zawodników w Bayernie Monachium. Niemiec inkasuje prawie 20 milionów euro za sezon. Na czele listy płac ustępuje miejsca tylko Robertowi Lewandowskiemu, zarabiającemu 23 mln euro rocznie.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X