Barcelona i Juventus spoglądają na Edinsona Cavaniego

O tym jak klasa jest wieczna, mimo 34 lat na karku i gorszego okresu strzeleckiego, nazwisko Cavani dalej przyciąga wielkie europejskie marki. Czy Urugwajczyk zamieni Manchester United na Barcelonę lub Juventus?

Czy Cavani opuści Manchester United? (Fot.: Twitter, @ManUtd)

Sytuacja w Manchesterze

Ciężko jednoznacznie ocenić przygodę Edinsona Cavaniego w Manchesterze United. Miał okresy lepsze i gorsze, jednak kiedy już grał to pomagał zespołowi i strzelał bramki, jednak teraz kiedy ofensywna gra „Czerwonych Diabłów’ skupia się przede wszystkim na Cristiano Ronaldo, rola Urugwajczyka w zespole znacznie spadła.

Edinson Cavani niedawno, bo zaledwie latem przedłużył kontrakt z Manchesterem United, z jego obozu dochodzą już głosy o niezadowoleniu z obecnej sytuacji w klubie. Choć w ostatnich spotkaniach wychodził on w podstawowym składzie wraz z Portugalczykiem, to łatwo da się zauważyć, że to właśnie ten drugi odgrywa kluczową rolę w taktyce Ralpha Rangnicka, co nie odpowiada Urugwajskiemu snajperowi.

Sam Rangnick przekonuje, że relacje obu Panów są dobre, a Cavani nie powinien opuścić Manchesteru przynajmniej do końca sezonu:

„Przyszedł do mojego biura i rozmawialiśmy przez prawie pół godziny i powiedział, że zdecydowanie chce zostać do końca sezonu. Nie tylko dlatego, że powiedziałem mu, żeby został, zrobił to z własnej woli i powiedział, że mogę na nim polegać i da z siebie wszystko do końca sezonu, będąc przykładem dla młodych zawodników.”

„Nawet kiedy nie gra, będzie starał się być najlepszym możliwym wzorcem dla innych zawodników i to dobra wiadomość, bo Edi jest jednym z tych graczy z ogromnym doświadczeniem, ze swoją mentalnością i etyką pracy, myślę, że jest idealnym wzorcem dla innych zawodników.”

Barcelona potrzebuje napastnika

Słowa trenera Manchesteru United dość mocno wskazują na to, że Cavani zostanie w klubie co najmniej do końca sezonu, jednak nie jest powiedziane, że odpowiednia oferta nie skusiłaby Urugwajczyka do przenosin. Ten, jak wielu napastników, najczęściej łączony jest właśnie z FC Barceloną.

„Duma Blaugrany”, mimo sprowadzenia Ferrana Torresa, dalej desperacko poszukuje typowego napastnika, osoby na której opierałaby się gra ofensywna, a to jest właśnie rola w której najlepiej odnajduje się Cavani.

Kolejnym klubem, o którym mówi się w kontekście Cavaniego jest Juventus Turyn, który od odejścia Cristiano Ronaldo do tej pory zmaga się z problemem ze zdobywaniem bramek.

0 / 5. Ocen: 0

Source
FootballTransfers.com

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X