Australian Open 2022 jednak bez Novaka Djokovicia!

Wszystkie znaki na niebie i ziemi wskazują na to, że saga z udziałem Novaka Djokovicia właśnie dobiegła końca. Australijski rząd po raz drugi anulował wizę serbskiego tenisisty, co oznacza, że ten będzie musiał opuścić krainę kangurów i nie wystąpi w pierwszym turnieju Wielkiego Szlema w 2022 roku.

Australian Open 2022: Polacy poznali pierwszy rywali! (Drabinka turniejowa) [Fot.: Australian Open/Twitter]

Djoković nie zagra w Australian Open

Jeszcze wczoraj wydawało się, że Serb Novak Djoković wystąpi podczas turnieju Australian Open 2022 w Melbourne. Najlepszy obecnie tenisista na świecie trenował jak gdyby nigdy nic, a nawet poznał swojego pierwszego rywala, bo został uwzględniony w losowaniu drabinki singlistów. W piątkowy poranek casu polskiego doszło jednak do kolejnego zwrotu akcji.

„Dzisiaj skorzystałem z uprawnienia na mocy art. 133C ust. 3 Ustawy o migracji, aby anulować wizę posiadaną przez pana Novaka Djokovica ze względów zdrowotnych (…) Podejmując tę ​​decyzję, dokładnie rozważyłem informacje przekazane mi przez Departament Spraw Wewnętrznych, australijskie służby graniczne i pana Djokovica (…) Rząd Morrisona jest mocno zaangażowany w ochronę granic Australii, szczególnie w odniesieniu do COVID-19.” – tłumaczył swoją decyzje minister Alex Hawke, w oficjalnym oświadczeniu, które publikujemy w oryginale na końcu tekstu.

Od decyzji podjętej przez australijski rząd serbski tenisista nie ma już środków odwoławczych, co oznacza, że będzie musiał opuścić Australię we wskazanym czasie. Gdyby nie chciał się do tego nakazu zastosować, może go spotkać nawet trzyletni zakaz wjazdu do Australii, co by było równoznaczne z niemożliwością występów również w trzech kolejnych edycjach Australian Open.

Australijski rząd zdecydował ws. Djokovicia

Przypominamy, że Australian Open 2022 startuje już w nocy z niedzielę na poniedziałek czasu polskiego (od 1:00 w nocy 17 stycznia) i potrwa dwa tygodnie. W turniejach singlowych udział weźmie pięciu polskich tenisistów, o czym pisaliśmy na naszych łamach wczoraj:

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X