Australian Open 2022: Berrettini nie dał rady, finał dla Nadala!

Rozstawiony z nr 6 Hiszpan Rafael Nadal po czterosetowym pojedynku wygrał z rozstawionym z nr 7 Włochem Matteo Berrettinim w półfinale wielkoszlemowego turnieju Australian Open. „Rafa” zwyciężył 6:3, 6:2, 3:6, 6:3. Dla Nadala będzie to szósty finał Australian Open w karierze i ma szansę osiągnąć 21. trofeum Wielkiego Szlema!

Australian Open 2022: Berrettini bezradny, finał dla Nadala!

Nadal za mocny dla Berrettiniego

Udany początek spotkania dla Nadala, który wygrał dwa swoje gemy serwisowe i wywalczył jedno przełamanie. Do stanu 3:0 trwała przewaga Hiszpana na korcie, choć nie była zbyt wielka. Włoch zdołał wygrać 5 piłek przy podaniach „Rafy”. Od tego momentu każdy z tenisistów wygrał swoje gemy serwisowe. W dziewiątym gemie Berrettini obronił trzy piłki setowe, ale po równowadze Nadal wyrwał zwycięstwo i zakończył seta 6:3. Imponowała forma Hiszpana przy drugim serwisie – 100% skuteczności (10/10)!

Włoch źle rozpoczął drugiego seta od błędów bekhendowych i Hiszpan wywalczył przełamanie (0:1). Nadal wygrał swoje podanie i w trzecim gemie po walce doprowadził do drugiego w secie przełamania i prowadzenia 3:0. Matteo obronił trzy break pointy w tym gemie, ale przy czwartym był bezradny. Hiszpan po wygraniu swojego serwisu powiększył przewagę na 4:0. Ostatecznie Berrettini wygrał dwa gemy w tym secie przy swoim serwisie, ale tylko na tyle było go stać. Nadal znowu osiągnął 100% skuteczności drugiego serwisu i miał 82% wygranych punktów przy drugim podaniu oraz 80% wygranych piłek przy returnie z drugiego serwisu.

W trzeciej odsłonie pojedynku obaj tenisiści grali bardzo stabilnie przy swoim serwisie. Przy stanie 3:3, Włoch wygrał do zera swój serwis a następnie przełamał rywala i wyszedł na prowadzenie 5:3. Mały kryzys Hiszpana spowodował, że był bezradny w dziewiątym gemie, gdzie po doskonałych serwisach Berrettini wygrał gema do zera i seta (6:3).

Nadal po wygraniu zaledwie jednej piłki w trzech ostatnich gemach poprzedniego seta, polepszył grę wygrywając swój serwis (0:1). Kolejne trzy gemy zawodnicy wygrali do zera (Berrettini – dwa) przy swoich podaniach (2:2). Włoch po raz trzeci w tym secie utrzymał serwis bez straty punktu! (3:3). Przy stanie 4:3 dla Nadala i 40:30 przy serwisie Włocha doszło do spektakularnej wymiany z 23 uderzeniami! Włoch wyszedł zwycięsko z niej i doprowadził do równowagi w gemie 40:40. Jednak Nadal nie dał za wygraną i wygrywając dwie kolejne piłki wywalczył pierwsze przełamanie w secie (3:5). W dziewiątym gemie po kapitalnej wymianie Nadal zakończył mecz zwyciężając w czwartym secie 6:3.

5 / 5. Ocen: 1

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuje się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, koszykówką, siatkówką i tenisem a także sportami zimowymi w tym najbardziej narciarstwem alpejskim. Nie potrafi żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button