ATP 250 Pune: Majchrzak wyeliminował turniejową „dwójkę” i jest w półfinale!

Kamil Majchrzak po trzysetowym horrorze wygrał z rozstawionym z nr 2 Włochem Lorenzo Musettim i awansował do półfinału turnieju ATP 250 w hinduskim Pune. Polak zwyciężył 6:2, 6:7 (5-7), 6:4.

Majchrzak gra o półfinał ATP w Punie. Jakie ma szanse?
ATP 250 Pune: Majchrzak wyeliminował turniejową „dwójkę” i jest w półfinale!

Kamil Majchrzak w półfinale!

Majchrzak doskonale zaczął pojedynek z Musettim wygrywając swój serwis do zera kończąc asem. Przy podaniu Włocha zdecydowanie bardziej zacięty był przebieg z dwoma równowagami i przy trzecim break poincie Lorenzo wyrównał stan seta na 1:1. Kolejne trzy gemy zdecydowanie wygrywane były przez serwujących (3:2). Szósty gem zapowiadał się podobnie, ale przy prowadzeniu 40:0 Włoch zmarnował trzy break pointy a Polak wykorzystał to i przełamał rywala (4:2)! Kolejne piłki przy swoim podaniu wygrał wszystkie Majchrzak a przy serwisie Włocha w siódmej odsłonie seta zwyciężył do 30 i zakończył zwycięstwem w pierwszym secie 6:2.

Polski tenisista podobnie jak na początku pierwszego seta wygrał pewnie swoje podanie i znowu z kończącym asem serwisowym! Włoch wyrównał na 1:1 zwyciężając do 30 przy swoim serwisie. Kolejne odsłony drugiego seta to pewne zwycięstwa serwujących, którzy tracili tylko jedną piłkę (3:2). Siódmy gem był bardzo wyrównany dwoma równowagami i Lorenzo dopiero przy trzecim break poincie wyrównał na 3:3. W siódmym gemie najpierw Musetti zaprzepaścił szansę na przełamanie a następnie Majchrzak przy wykorzystaniu drugiego break pointa wysunął się ponownie na prowadzenie (4:3). Włoch zaimponował świetnym passing shotem przy stanie 30:30 a następnie skutecznie skończył kolejną akcję (4:4). Obaj zawodnicy wygrywali swoje gemy serwisowe i o zwycięstwie w secie zdecydować musiał tiebreak. Musetti osiągnął trzypunktową przewagę 3:6 w tiebreaku, po czym Polak zdołał doprowadzić jeszcze do stanu 5:6, ale później fatalnie zakończył seta podwójnym błędem serwisowym (5:7).

Trzecia partia spotkania rozpoczęła się od wygranych serwujących do 30. Kolejne piłki padły łupem Musettiego, który wygrał serwis do zera (1:2). Polak odpowiedział wygraniem swojego podania do 15 z kończącym asem serwisowym (2:2). Kolejne gemy przebiegały pod dyktando serwujących (4:4). Dziewiąty gem dał kluczowe przełamanie Polakowi, który wygrał akcję przy drugim break poincie (5:4). W dziesiątym gemie Musetti miał dwa break pointy na utrzymanie się w meczu, ale zmarnował te szanse. Majchrzak przy trzecim break poincie zakończył seta 6:4 i wygrał mecz!

Kolejnym przeciwnikiem Majchrzaka w pojedynku o finał będzie rozstawiony z nr 6 Fin Emil Ruusuvuori, który pokonał w dwóch setach rozstawionego z nr 4 Czecha Jiri Vesely’ego.

Wyniki ćwierćfinałów:

Kamil Majchrzak (Polska) – Lorenzo Musetti (Włochy, 2) 6:2, 6:7 (5-7), 6:4
Emil Ruusuvuori (Finlandia, 6) – Jiri Vesely (Czechy, 4) 6:3, 6:4
Joao Sousa (Portugalia) – Daniel Altmaier (Niemcy, 5) 6:2, 6:3

0 / 5. Ocen: 0

Tomasz Bysiewicz

Pasjonat sportu z ponad 15-letnim doświadczeniem dziennikarskim. Interesuję się wieloma dyscyplinami sportowymi a w szczególności piłką nożną, siatkówką i tenisem. Nie są mi obce również sporty zimowe. Nie potrafię żyć bez sportu i dobrej muzyki :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button