Aston Villa wypożyczyła Philippe Coutinho z Barcelony!

Stało się to, o czym pisaliśmy wcześniej, Aston Villa i jego menadżer Steven Gerrard wypożyczyli Philippe Coutinho z Barcelony.

Philippe Coutinho w aston villa
Aston Villa wypożyczyła Philippe Coutinho z Barcelony!

Philippe Coutinho wypożyczony do Aston Villa

Każde okienko transferowe ma swoje historie, a Philippe Coutinho wydaje się, że trafił na pierwsze strony gazet.

29-letni Brazylijczyk nie udowodnił swojego transferu za 142 miliony funtów do Barcelony, a nowy trener z Camp Nou, Xavi, bez żalu chciał się go pozbyć.

Aston Villa było jedną z kilku zainteresowanych klubów w Premier League. Steven Gerrard – były kolegaCoutinho z drużyny Liverpoolu – był najbardziej zdeterminowany i chętny do sprowadzenia rozgrywającego do klubu.

Aston Villa zapłaci większą część pensji Coutinho podczas wypożczenia, co z kolei zwolni miejsce w budżecie płacowym FC Barcelony, co może pomóc w zakontraktowaniu nowego piłkarza Ferrana Torresa.

Coutinho strzelił 54 gole i zanotował 45 asyst w 201 meczach dla Liverpoolu, ale w ciągu czterech lat spędzonych w Barcelonie strzelił zaledwie 25 goli i 14 asyst w 106 występach.

5 / 5. Ocen: 2

Jarosław
Jarosław
Redaktor naczelny Sport1.pl. W branży od ponad 15 lat, pasjonuje się nie tylko sportem i biznesem, ale także uwielbia astronomię i psychologię. Tutaj udziela się tylko jeśli w redakcji brakuje rąk do pracy :)

Podobne do: Aston Villa wypożyczyła Philippe Coutinho z Barcelony!

Sport w Polsce

Wiadomości sportowe

P