Ankiewicz przekazała fanom złą wiadomość

Polscy kibice nie będą już mogli oglądać na imprezach lekkoatletycznych Emilii Ankiewicz. Sportsmenka zdecydowała się zakończyć karierę, o czym poinformowała fanów na Instagramie.

Spełniła marzenie i wyleciała na igrzyska

Emilia Ankiewicz ostatnich lat nie może zaliczyć do szczególnie udanych, co na pewno miało również wpływ na jej decyzję. O zawodniczce zrobiło się głośno w 2016 roku, chociaż już rok wcześniej zdobywała pewne międzynarodowe i krajowe sukcesy. Ten najważniejszy w tym czasie to srebrny medal na Uniwersjadzie w Gwangju.

Sportsmenka miała okazję reprezentować nasz kraj w finale mistrzostw Europy, a także walczyła o medal w biegu na 400 metrów przez płotki na igrzyskach olimpijskich w Rio de Janeiro. Podczas imprezy w Brazylii dotarła do półfinału. W prywatnej gablocie zawodniczki znajdziemy trzy medale mistrzostw Polski.

Jeszcze przed rozpoczęciem aktualnie trwającego sezonu Ankiewicz zapowiadała koniec przygody z zawodowym sportem. Przez pewien czas dostrzegała światełko w tunelu, jednak rzeczywistość okazała się być bardziej brutalna.

Nadzieja szybko się rozmyła

Jeszcze przed momentem wypłynęłam na szerokie wody i rozbudziłam swój apetyt na dużo więcej, niż finalnie udało mi się osiągnąć. Niestety – problemy zdrowotne i wiele niesprzyjających okoliczności nie pozwoliły mi zrealizować tych celów. Dawałam z siebie wszystko i codziennie moje życie ułożone było tylko pod to, aby móc realizować się na bieżni. Sport to wszystko zweryfikował w sposób brutalny, ale wierzę, że taka nauka mi się przyda w dalszym życiu” – czytamy na Instagramie zawodniczki.

Na ten moment nie do końca wiadomo, co Ankiewicz planuje robić po zakończeniu kariery. Prawdopodobnie będzie chciała zająć się szkoleniem – młodzieży, dzieci, ale być może i nie tylko.

To nie koniec pożegnań w lekkiej atletyce?

Zdanie, które w tym momencie czytacie, przed zatwierdzeniem posta usuwałam kilka razy. Muszę to w końcu jednak napisać: oficjalnie kończę swoją przygodę ze sportem” – treść postu jasno wskazuje na to, że byłej polskiej olimpijce nie było z decyzją łatwo.

Nie tak dawno informowaliśmy o tym, że karierę sportową zakończyła również Kamila Przybyła, polska tyczkarka. Niewykluczone, że wkrótce do tych zawodniczek dołączy Dominika Baćmaga.

0 / 5. Ocen: 0

Najnowsze wiadomości

Back to top button

20 PLN bez depozytu - darmowa rejestracja!

X