Anglicy prześmiewczo o Polakach. „Tutaj jest tylko Robert”

W angielskim obozie panuje dobra atmosfera przed środowym spotkaniem z reprezentacją Polski. „Daily Mail” po weekendzie napisało, że kadra naszego kraju to tylko Robert Lewandowski.

Polska - Anglia
Anglicy prześmiewczo o Polakach. „Tutaj jest tylko Robert”

Anglia może czuć się pewnie

Reprezentacja Polski wygrała dwa wrześniowe spotkania w eliminacjach MŚ 2022. Podobnie jest z Anglią, która w najbliższą środę będzie rywalem podopiecznych Paulo Sousy. Wicemistrzowie Europy są obecnie liderem „polskiej” grupy i mają aż pięć punktów przewagi nad resztą stawki, dzięki czemu mogą czuć się bardzo swobodnie przed zbliżającymi się pojedynkami. Nawet jedna wpadka, choć mało prawdopodobna, tej kadrze nie zaszkodzi.

Przed meczem z Albanią Paulo Sousa przyznał, iż Robert Lewandowski jest na zupełnie innym poziomie piłkarskim, niż reszta zespołu Biało-Czerwonych. Portugalczyk chce jednak tę różnicę możliwie jak najbardziej zniwelować. Tutaj wiele zależeć ma jednak od samego „Lewego”.

Jest duża różnica między Lewandowskim a resztą piłkarzy. Staramy się sobie z tym radzić. Robert też rozumie sytuację. Jest świetnym liderem i kocha swój kraj” – mówił ostatnio selekcjoner naszej drużyny narodowej.

„Tutaj jest tylko Robert”

Słowa portugalskiego trenera wykorzystało „Daily Mail” w swojej zapowiedzi spotkania Polska – Anglia. Tytuł „Tutaj jest tylko Robert” pokazuje, że na Wyspach starcia na Narodowym mało kto się obawia, a jeżeli już jakiś zawodnik sieje postrach wśród Anglików, to jedynie napastnik Bayernu Monachium.

Angielscy dziennikarze zwracają uwagę na to, że zawodnicy z ich kraju będą grać przy pełnych trybunach i tylko to może stanowić dla nich swego rodzaju problem. Szczególnie, że Polska na Narodowym zwykle nie przegrywa, a ostatnią klęskę odniosła w spotkaniu towarzyskim w marcu 2014 roku. Było to jednak też z drużyną z Wysp – Szkocją.

W naszym domu jesteśmy w stanie skutecznie konkurować z zespołami lepszymi od nas. Na stadionie narodowym zawsze jesteśmy silniejsi niż gdziekolwiek indziej” – mówi przed meczem z Anglią Lewandowski, który został zacytowany przez „Daily Mail”.

Przypominamy, że Robert Lewandowski nie wystąpił w pierwszym pojedynku między Polską a Anglią, który odbył się na Wembley. Tamten mecz Biało-Czerwoni przegrali 1:2.

Środowy mecz Polska – Anglia o godzinie 20.45. Biletów w sprzedaży już nie ma, co oznacza, iż na trybunach zobaczymy komplet widzów.

5 / 5. Ocen: 1

Maksymilian Kotowski

Miłośnik sportów drużynowych. Spędzam najwięcej czasu na oglądaniu piłki nożnej i NFL. Na Sport1 odpowiedzialny jestem za wszystko oprócz gradobicia, tornado i PHP. Sporo czasu zajmuje mi także obstawianie meczów w zakładach sportowych, niestety jeszcze nie udało mi się wygrać! Zwariowany, chociaż nie za często uśmiechnięty ;)

Najnowsze wiadomości

Back to top button