Angielski klub chce Grosickiego. Będzie transfer?

Kamil Grosicki obecnie jest bez klubu. Wkrótce może się to zmienić, gdyż reprezentantem Polski zainteresowane jest Derby Country.

Angielski klub chce Grosickiego. Będzie transfer?
Angielski klub chce Grosickiego. Będzie transfer?

„Grosik” trafi do klubu, w którym gra już dwóch Polaków?

W ubiegłym sezonie Kamil Grosicki występował w barwach West Bromwich Albion. Zawodnik z Polski nieszczególnie przysłużył się klubowi, a ten jeszcze pod koniec maja poinformował, że nie przedłuży umowy z „Grosikiem”. Tym samym 33-latek od 1 lipca jest bez zatrudnienia i oficjalnie szuka nowego pracodawcy.

Brak systematycznych występów Grosickiego w WBA sprawił, że Grosicki nie znalazł się wśród piłkarzy powołanych przez trenera Sousę na Euro 2020. Piłkarz podobno nie żałował swojej decyzji o pozostaniu na Wyspach.

Obecnie najwięcej mówi się o tym, że Grosicki w kolejnym sezonie grał będzie w barwach Derby Country. W drużynie tej występuje już dwóch innych polskich zawodników – Krystian Bielik i Kamil Jóźwiak.

Gdzie będzie grał Grosicki w sezonie 2021/2022?

Dla Derby Country pozyskanie Kamila Grosickiego jest na rękę, gdyż reprezentant naszego kraju jest wolnym zawodnikiem, a tym samym można pozyskać go bez konieczności przeprowadzenia transferu gotówkowego. Klub ten ma zakaz finalizacji tego typu transakcji. Co więcej, wiadomo już, że „Grosik” mógłby być zakontraktowany maksymalnie na okres 12 miesięcy.

Kamil Grosicki niekoniecznie musi pozostać w Anglii, chociaż ta opcja wydaje się być najbardziej prawdopodobna. Inną jest przeprowadzka Polak do Turcji. Nowym klubem skrzydłowego może być Goztepe SK – drużyna ta w ostatnim czasie złożyła propozycję zawodnikowi z naszego kraju.

Oczywiście, cały czas nie milkną spekulacje na temat tego, gdzie jeszcze „Grosik” mógłby występować. Przystankiem dla niego mogłaby być też chociażby Ekstraklasa. Swego czasu mówiło się o transferze tego zawodnika do Pogoni Szczecin.

Nowy klub Grosickiego. Gdzie po WBA?

Kamil Grosicki trafił do WBA w styczniu 2020 roku. Dla Polaka miała być to okazja do zagrania w Premier League, jednak oczekiwania okazały się zupełnie odmienne od rzeczywistości. Polski piłkarz wystąpił w angielskiej ekstraklasie tylko trzy razy i zaliczył zaledwie jedną asystę.

Derby Country ma już za sobą pierwszy mecz w Championship w nowym sezonie. Klub Bielika i Jóźwiaka, a być może wkrótce i „Grosika”, w kolejce numer jeden zremisował 1:1 z Huddersfield.

5 / 5. Ocen: 1

Najnowsze wiadomości

Back to top button

200 PLN za min. 5 punktów Sochana!

X