Aluron CMC Warta Zawiercie: Daniel Gąsior zastąpi Dawida Dulskiego!

W poniedziałek 10 lipca poznaliśmy ostateczne rozstrzygnięcia, jeśli chodzi o obsadę pozycji atakującego Aluronu CMC Warty Zawiercie. Do Karola Butryna, który ma być podstawowym zawodnikiem drużyny prowadzonej przez Michała Winiarskiego, dołączył Daniel Gąsior, co jest jednym z większych zaskoczeń podczas letniego okna transferowego. 28-letni zawodnik zastąpi w kadrze „Jurajskich Rycerzy” Dawida Dulskiego, który sezon 2023/2024 spędzi na wypożyczeniu w innym klubie PlusLigi.

Daniel Gąsior nowym zawodnikiem Aluronu CMC Warty Zawiercie! (Fot.: Aluron CMC Warta Zawiercie)

Gąsior i Butryn atakującymi „Jurajskich Rycerzy” w sezonie 2023/2024

Daniel Gąsior został w oficjalnie nowym siatkarzem Aluron CMC Warty Zawiercie. 28-letni atakujący przenosi się na Jurę po trzech sezonach spędzonych w Cerrad Enea Czarnych Radom. Jest to dosyć zaskakujący ruch. Jak do niego doszło?

„Rozmowy w sprawie pozyskania Daniela prowadziliśmy już dwa lata temu, gdy po kilku sezonach, w których był wyróżniającą się postacią w pierwszej lidze, potwierdził swoje możliwości, udanie debiutując w PlusLidze. To siatkarz, który ma nie tylko dobre warunki fizyczne, ale też niezwykle pozytywne nastawienie. Wierzymy, że ma wciąż niewykorzystany potencjał do rozwoju, będzie w stanie wnieść wiele do naszego zespołu zarówno sportowo, jak i mentalnie, i stworzy wraz z Karolem Butrynem mocną parę atakujących” – mówi prezes klubu, Kryspin Baran.

Najnowszy nabytek „Jurajskich Rycerzy” swoją przygodę z siatkówką rozpoczynał w Orkanie Nisko, skąd trafił do AKS Resovii Rzeszów. W jej barwach został wicemistrzem Młodej Ligi oraz zdobył trzy medale młodzieżowych mistrzostw Polski, w tym złoto w kategorii juniorów w 2014 roku. Dwa lata wcześniej został natomiast wybrany najlepszym atakującym MP kadetów, które jego drużyna zakończyła na trzecim miejscu. Co ciekawe, o miejsce w wyjściowym składzie rywalizował wtedy między innymi z o rok starszym Michałem Szalachą, który dopiero później zmienił pozycję. Daniel wygrał też mistrzostwa świata liceów oraz polską Gimnazjadę.

Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV
Kwalifikacje do IO za darmo w STS TV

Już po wejściu w wiek seniora Gąsior długo przebijał się do najwyższej klasy rozgrywkowej. Najpierw trafił do drugoligowego TSV Sanok i grał tam przez cztery sezony (z czego przez trzy wspólnie z Patrykiem Łabą). W 2016 roku był współautorem awansu na zaplecze PlusLigi i w kolejnych rozgrywkach miał okazję mierzyć się tam z ekipą z Zawiercia. Po dwóch latach w pierwszej lidze klub z Sanoka wycofał się z rozgrywek, a Daniel przeniósł się do AZS-u AGH Kraków. Tam spisywał się na tyle dobrze, że po dwóch sezonach dostał ofertę od Cerrad Enea Czarnych Radom. Przez trzy lata zagrał w barwach Wojskowych w 74 meczach, w których zdobył 243 punkty.

„Jest to dla mnie ogromna szansa, by dołączyć do jednego z topowych klubów w Polsce. Chcę ją wykorzystać w stu procentach i zrobię wszystko, co w mojej mocy, aby zarówno cały sztab szkoleniowy, jak i kibice byli ze mnie zadowoleni” – nie ukrywa radości ze zmiany klubu Daniel Gąsior.

Wcześniej do ekipy „Jurajskich Rycerzy” dołączyli między innymi wspomniany już Karol Butryn, ale też środkowy Mateusz Bieniek czy libero Luke Perry. Ponadto utrzymano trzon zespołu z minionego sezonu, przedłużając współpracę m.in. z trenerem Michałem Winiarskim czy przyjmującym Bartoszem Kwolkiem.

Fortuna bonus na mecz Tottenham - Liverpool
Fortuna bonus na mecz Tottenham – Liverpool

PlusLiga: Gdzie zagra Dawid Dulski w sezonie 2023/2024?

To już przesądzone, że Dawid Dulski sezon 2023/2024 spędzi na wypożyczeniu w innym klubie PlusLigi. Młody atakujący :Jurajskich Rycerzy” i reprezentacji Polski lada dzień trafi do drużyny, w której ma pełnić rolę lidera i rozwijać się poprzez regularną grę w podstawowym składzie, zdobywając tym samym bezcenne doświadczenie i ogranie w jednej z najlepszych lig na świecie.

„Okres transferowy rozpoczynaliśmy z koncepcją, by Dawid Dulski kolejny sezon spędził na wypożyczeniu w klubie PlusLigi, w którym będzie przewidziany do roli podstawowego atakującego. Decyzja Dawida Konarskiego o zamiarze odejścia chwilowo skomplikowała ten plan, ale dobre występy Duli w Lidze Narodów utwierdziły nas w przekonaniu, żeby nie rezygnować z pierwotnych założeń i nie zmuszać go do pozostania w klubie. Wymagało to jednak znalezienia wartościowego zmiennika dla Karola Butryna, co wstrzymało cały proces. Na szczęście ostatecznie udało się sfinalizować transfer, który lada moment ogłosimy, co pozwoliło jednocześnie zrealizować pomysł na rozwój Dawida Dulskiego poprzez wypożyczenie” – zdradza prezes Kryspin Baran.

STS zakład bez ryzyka - kod promocyjny BETONLINE
STS zakład bez ryzyka – kod promocyjny BETONLINE

Na oficjalną informację w sprawie najbliższej klubowej przyszłości utalentowanego bombardiera jeszcze czekamy, ale wiele wskazuje na to, że Dawid Dulski będzie zawodnikiem Exact Systems Norwida Częstochowa, czyli beniaminka PlusLigi.

Superbet TV darmowe transmisje meczów online
Superbet TV darmowe transmisje meczów online

Źródło: Aluron CMC Warta Zawiercie/volley24.pl

5 / 5. Ocen: 1

Bartosz Kamiński

Co ja robię na Sport1? Głównie zajmuje się wiadomościami ze świata siatkówki, gdyż to właśnie siatka to moja pierwsza miłość. Dodatkowo typuję w zakładach online, póki co bez sukcesów :)

Najnowsze wiadomości

Back to top button

Darmowe kody PPV na Fame Friday Arena 2!

X